Snaefellsnes

SPOKO

Snaefellsnes jest niezwykle ciekawym półwyspem w zachodniej Islandii, położonym na zachód od miasta Borgarfjördur. Obszar ten nazywany jest miniaturą Islandii, ponieważ wybierając się tutaj na wycieczkę, zobaczysz praktycznie wszystko to, co znajduje się w reszcie kraju. Znajdują się tu lodowce, kratery, wodospady, plaże i wiele, wiele innych ciekawych miejsc.

Snaefellsnes, Islandia

Snaefellsnes, Islandia – © Shutterstock

Szykując się na wycieczkę po tym terenie, powinieneś się przygotować na wyjątkowo dużo chodzenia, dlatego pamiętaj o odpowiednim obuwiu. Na zwiedzenie półwyspu co prawda wystarczy Ci około dnia, jednak warto zostać w tym miejscu co najmniej 2-3 dni, by móc zobaczyć dosłownie wszystko. Dlatego możesz zatrzymać się w jednym z ważniejszych miast regionu jak np. Stykkishólmur czy Grundarfjördur.

Dla kogo?

Snaefellsnes to raj dla osób kochających przyrodę, wędrówki i wszystko to, za co kocha się Islandię. Jeśli marzysz, by zobaczyć wizytówki tego kraju, a niestety nie masz dużo czasu podczas urlopu, to wybierz się na ten niesamowity półwysep. Tylko tutaj będziesz mógł zobaczyć wszystkie cuda natury, jakie powstały na całej wyspie.