Snaefellsnes

4.33       Zobacz opinie (6)

Snaefellsnes jest niezwykle ciekawym półwyspem w zachodniej Islandii, położonym na zachód od miasta Borgarfjördur. Obszar ten nazywany jest miniaturą Islandii, ponieważ wybierając się tutaj na wycieczkę, zobaczysz praktycznie wszystko to, co znajduje się w reszcie kraju. Znajdują się tu lodowce, kratery, wodospady, plaże i wiele, wiele innych ciekawych miejsc.

Snaefellsnes, Islandia

Snaefellsnes, Islandia - © Zielonamapa

Szykując się na wycieczkę po tym terenie, powinieneś się przygotować na wyjątkowo dużo chodzenia, dlatego pamiętaj o odpowiednim obuwiu. Na zwiedzenie półwyspu co prawda wystarczy Ci około dnia, jednak warto zostać w tym miejscu co najmniej 2-3 dni, by móc zobaczyć dosłownie wszystko. Dlatego możesz zatrzymać się w jednym z ważniejszych miast regionu jak np. Stykkishólmur czy Grundarfjördur.

Dla kogo?

Snaefellsnes to raj dla osób kochających przyrodę, wędrówki i wszystko to, za co kocha się Islandię. Jeśli marzysz, by zobaczyć wizytówki tego kraju, a niestety nie masz dużo czasu podczas urlopu, to wybierz się na ten niesamowity półwysep. Tylko tutaj będziesz mógł zobaczyć wszystkie cuda natury, jakie powstały na całej wyspie.

Zdjęcia

  • Snaefellsnes
  • Snaefellsnes
  • Snaefellsnes
  • Snaefellsnes
  • Snaefellsnes
  • Snaefellsnes
  • Snaefellsnes
  • Snaefellsnes
  • Snaefellsnes
  • Snaefellsnes
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Wulkan Snaefellsjökull

Na sam początek przygotuj się na wkroczenie do Parku Narodowego Snaefellsjökull, którego nazwa pochodzi od najważniejszej atrakcji w tym regionie, czyli wulkanu Snaefellsjökull, którego wysokość wynosi 1446 m, a na jego szczycie znajduje się lodowiec. Ponadto na terenie parku będziesz miał okazję zobaczyć wiele wyjątkowych ptaków oraz foki pospolite i szare, więc jeśli jesteś miłośnikiem natury, to miejsce z pewnością Cię urzeknie.

Co zobaczyć w okolicy?

Kolejnym przystankiem może być czarna plaża Djúpalónssandur, która jest równie piękna, jak słynna Reynisfjara. Dalej możesz udać się na wędrówkę, by zobaczyć Londrangar, dwie wielkie skały, które według legend są zastygniętym trollem, lub wybrać się na spokojny spacer nad wodospad Bjarnarfoss.

Kirkjufell

Jeśli lubisz wyzwania, możesz rozważyć wycieczkę na słynną górę Kirkjufell, której wysokość sięga ledwie 500 m, ale żeby dostać się na szczyt, czeka Cię trudna ok 1,5 h trasa. Równie spektakularną wędrówką jest podróż pod ziemię, której początek znajduje się w jaskini lawowej Vatnshellir. Jednak taka wycieczka może się odbyć tylko pod opieką przewodnika, ponieważ wiąże się z zejściem po spiralnych schodach przez odcinek ok 35 metrów. Oczywiście na terenie Snæfellsnes znajduje się jeszcze wiele ciekawych miejsc, dlatego jeśli tu przyjedziesz, szykuj się na podróż marzeń.

Zobacz także

Islandia
Co zwiedzić na Islandii?
Islandia
Parki narodowe na Islandii
Islandia
Aktywnie na Islandii
Islandia
Poza szlakiem na Islandii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon