Thingvellir

ŚWIETNIE

Thingvellir jest wyjątkowym obszarem, który stanowi jedną z głównych atrakcji Złotego Kręgu. Dlatego, jeśli planujesz pobyt na Islandii, przyjazd tutaj powinien być obowiązkowym przystankiem podczas wypraw po jej terenach. Tutaj, w południowo-zachodniej części kraju, powstał najstarszy parlament na świecie, Althing. Poza tym w 1928 roku utworzono wyjątkowy Park Narodowy, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Thingvellir, Islandia

Thingvellir, Islandia – © Shutterstock

Na terenie tej niezwykłej doliny znajduje się największe islandzkie jezioro Thingvallavatn, na którym możesz złowić pstrąga potokowego lub zgłębić szczelinę Silfra będącą jednym z najpopularniejszych miejsc do nurkowania na świecie. Ponadto możesz udać się na wycieczkę do wąwozu Almannagjá, który powstał w wyniku dużej aktywności sejsmicznej, za co odpowiadają stykające się dwie płyty tektoniczne Euroazjatycka i Północnoamerykańska.

Dla kogo?

Thingvellir jest miejscem, które ukazuje Islandię w najlepszym wydaniu. Dlatego, jeśli kochasz piesze wędrówki, lubisz niesamowite miejsca i masz dużo czasu na zwiedzanie, to wizyta w tej dolinie na pewno spełni wszystkie Twoje oczekiwania. W pobliżu warto odwiedzić wodospad Glymur.