Thorsmork

SPOKO

Thórsmörk jest wyjątkowym pasmem górskim ulokowanym w południowej części Islandii. Jego nazwa pochodzi od nordyckiego boga Thora, który w mitologii wpisał się jako jeden z głównych bogów ze względu m.in. na władzę nad jedną najważniejszych sił natury, jaką burza. Obszar ten należy do najpopularniejszych kierunków w kraju, więc jeśli wybierasz się w podróż po lodowej wyspie, powinieneś się w tym miejscu zatrzymać, choć na parę chwil.

Thorsmork, Islandia

Thorsmork, Islandia – © Shutterstock

Thorsmork znajduje się między lodowcami Eyjafjallajökull i Tindfjallajökull, które same w sobie są wyjątkowymi atrakcjami. Nie tylko ze względu na położenie i wyjątkową urodę, ale również dlatego, że pod ich pokrywą znajdują się wulkany, w tym jeden aktywny.

Dla kogo?

Jeśli jesteś człowiekiem ceniącym aktywność fizyczną, a przy tym kochasz przyrodę, to nie wahaj się ani chwili i odwiedź tę przepiękną wyspę. Przyjeżdżając tutaj, możesz mieć pewność, że Thórsmörk spełni Twoje oczekiwania względem niesamowitej przygody oraz niepowtarzalnych emocji, które zostaną w pamięci na zawsze. W okolicy warto zobaczyć Skogafoss, Seljalandsfoss, Reynisfjara.