Kowno

ŚREDNIO

Kowno to drugie, największe miasto Litwy. Położone jest w miejscu zbiegu dwóch rzek – Niemna i Wilii, na zachód od retencyjnego Zbiornika Kowieńskiego. Planując swój pobyt na Litwie nie możesz Kowna pominąć. W szczególności, że pod kątem turystycznym ma naprawdę sporo do zaoferowania. Zarówno strówka jak i tzw. Nowe Miasto kryją w sobie liczne atrakcje.

Kowno

Kowno, Litwa – © Shutterstock

Od pozostałości po średniowiecznym zamku, przez liczne kościoły oraz ciekawe muzea. Spacer ul. Wileńską oraz Aleją Wolności – głównymi deptakami Kowna, pozwoli wczuć się w jego klimat. Dodatkowo, miasto posiada sporo przyjemnych terenów rekreacyjnych. Zarówno w obrębie ścisłego centrum, jak i na jego obrzeżach. Kowno będzie też świetną bazą wypadową do poznawania innych, ważnych atrakcji Litwy, jak chociażby skansen w Rumszyszkach czy Klasztor w Pożajściu. Dlatego planując wypad do Kowna wygospodaruj przynajmniej dwa dni.

Dla kogo?

Kowno to przede wszystkim propozycja dla fanów zwiedzania. W mieście jest mnóstwo zabytków oraz muzeów. Oprócz tego Kowno przypadnie Ci do gustu, jeśli lubisz spacery. Znajdziesz tam tętniące życiem deptaki, jak i przyjemne, rozległe parki czy wzgórza, na które kursują zabytkowe kolejki. A gdy będziesz chciał uciec od zgiełku miasta, możesz się wybrać nad Zbiornik Kowieński.