Jurmała

SPOKO

Jurmała to najpopularniejszy nadbałtycki kurort Łotwy. Leży zaledwie kilkanaście kilometrów od Rygi i otoczona jest z jednej strony wodami zatoki Ryskiej, a z drugiej rzeką Lelupą. Miejsce słynie z szerokich, piaszczystych plaż, ale także z leczniczych źródeł mineralnych oraz łagodnego mikroklimatu.

Jurmała, Łotwa

Jurmała, Łotwa

Miasto zyskało status uzdrowiska już w XIX wieku, a obecnie działa tu ponad 50 różnych ośrodków leczniczych. Płytkie wody zatoki Ryskiej latem szybko się nagrzewają tworząc idealne warunki do plażowania i kąpieli. Plaża w dzielnicy Majori jest najbardziej obleganą na całym łotewskim wybrzeżu. Jest ona szeroka i ciągnie się kilometrami, więc każdy znajdzie na niej odpowiednie dla siebie miejsce. W centrum miasta znajduje się przyjemny deptak, wzdłuż którego można zobaczyć klasyczne wille oraz typowe dla północnych krajów drewniane domki. Jak na popularne miejsce przystało, znajduje się tu bogata infrastruktura noclegowa, oraz mnóstwo barów, restauracji i kafejek. Latem odbywa się wiele imprez czy festiwali muzycznych. Do Jurmały bardzo łatwo i szybko można dostać się z Rygi, koleją lub samochodem.

Dla kogo?

Jeśli odwiedzając Łotwę chcesz również zrelaksować się nad Bałtykiem, to musisz odwiedzić Jurmałę. Szerokie, piaszczyste plaże oraz bardzo łagodnie opadające dno sprawiają, że jest to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Osoby spragnione atrakcji oraz imprez, powinny wybrać się tu latem, kiedy praktycznie każdego dnia sporo się tutaj dzieje.