Ryga

SPOKO

Ryga, czyli łotewska stolica, to najważniejsze miasto całego kraju. Turyści ją uwielbiają, ponieważ stanowi idealny kompromis między zwiedzaniem i poznawaniem kultury, jak i imprezowaniem oraz oddawaniem się wszelkiej maści rozrywkom. Dzięki dogodnym połączeniom lotniczym stała się popularnym kierunkiem weekendowych city breaków. Przede wszystkim turystów przyciąga tam wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO starówka.

Ryga, Łotwa

Ryga, Łotwa – © Shutterstock

Ryskie stare miasto zostało objęte ochroną głównie przez wzgląd na doskonale zachowane mieszczańskie kamienice, brukowane uliczki czy gmachy kupieckich gildii, które przypominają o czasach, gdy Ryga była ważnym ośrodkiem Ligii Hanzeatyckiej. Oprócz tego, to łotewskie miasto może się poszczycić ogromną ilością secesyjnych budowli (art nouveau). W obrębie centrum jest ich aż 800! Oczywiście w Rydze znaleźć też można liczne muzea, które przybliżają historię i kulturę tak miasta, jak i całego kraju. Jeśli oprócz zwiedzania masz ochotę również na dobrą zabawę, to tutaj możesz na nią liczyć. Ryga oferuje sporą ilość knajpek i klubów, w których wieczorami naprawdę dużo się dzieje.

Dla kogo?

Ryga to przede wszystkim propozycja dla osób, które nie boją się dużych, gwarnych miast. Jeśli przepadasz za miejscami, w których dużo się dzieje, gdzie czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji i aktywności, wtedy w łotewskiej stolicy będziesz się czuł jak ryba w wodzie. To również dość uniwersalny kierunek podróży. Bowiem Ryga oferuje zarówno możliwość zwiedzania, jak i imprezowania czy relaksu. W końcu najpiękniejsze, łotewskie plaże (w Jurmali) znajdują się tuż obok.