Mellieha

ŚWIETNIE

Mellieha (Mellieħa) to niewielkie miasteczko położone na północnym krańcu Malty. Jej bliską sąsiadką jest Cirkewwa, skąd wypływają promy na Gozo. Dlatego też Mellieha może stanowić dobrą bazę wypadową do eksplorowania obu wysp. Jednak są też inne powody, by do niej zajrzeć. Przede wszystkim znajduje się tu jedno z ważniejszych, maryjnych sanktuariów Malty.

Popeye Malta

Popeye, Malta – © zielonamapa

Oprócz tego w bliskim sąsiedztwie miasteczka znaleźć można sporo atrakcji dla całych rodzin, np. Popeye Village. Jest to park rozrywki zbudowany w latach 80. XX wieku, usytuowany w niewielkiej, acz wyjątkowo malowniczej zatoce. Na uwagę zasługują też fortyfikacje, np. Wieża św. Agaty z XVII wieku czy bateria artyleryjska Mistra z XVIII wieku. Oczywiście Mellieha oferuje kilka pięknych plaż, które pozwolą na zasłużony odpoczynek po intensywnym zwiedzaniu lub spacerach.

Dla kogo?

Mellieha dość często obierana jest za cel rodzinnych wakacji. Głównie dlatego, że panuje w niej nieco spokojniejsza i bardziej kameralna atmosfera. A z drugiej strony, rodziny z dziećmi naprawdę będa miały tam co robić – od zwiedzania, przez plażowanie, na spędzaniu czasu w parku rozrywki.