Valletta

SPOKO

Valletta to nie tylko stolica Malty. To także jedno z piękniejszych miast wyspy, jak i swoiste muzeum pod gołym niebem. Bez wątpienia musisz odwiedzić Vallettę podczas pobytu na Malcie. I choć jest niewielka, to na jej terenie znajduje się naprawdę spora ilość atrakcji. Przede wszystkim, Valletta zachwyca niezwykle spójną zabudową starego miasta, a liczne, klimatyczne uliczki zachęcają do spaceru.

Valetta

Valetta, Malta – © Zielonamapa.pl

Stolica Malty to również duża ilość zieleni. Koniecznie odwiedź Górne i Dolne Ogrody Barraka, które oprócz możliwości podziwiania bujnej i zadbanej roślinności, pozwolą Ci również napawać się rozległymi widokami. Koniecznie zajrzyj do konkatedry św. Jana oraz kościoła Karmelitów, którego kopuła dumnie góruje nad miastem. W Valletcie czekają też na Ciebie liczne muzea. Do najciekawszych należy Muzeum Miejskie, Archeologiczne czy to poświęcone wojnie. Z pewnością przyjedź tu na cały dzień i daj się oczarować magii Valletty.

Dla kogo?

Valletta to propozycja przede wszystkim dla maniaków zwiedzania. W stolicy Malty kryje się tak wiele atrakcji i zabytków, że trudno się tu nudzić. Miasto powinno przykuć Twoją uwagę, jeśli lubisz spacery. Liczne ogrody pozwolą uciec przed letnimi upałami i pozachwycać się ciekawymi, roślinnymi aranżacjami. Valletta to także niewyczerpane źródło fotograficznych inspiracji. Jeśli robienie zdjęć jest Twoją pasją, wtedy zakochasz się w architekturze i widokach tego zakątka Malty.