Amrum

4.44       Zobacz opinie (9)

Amrum to jedna z wysp Północnofryzyjskich, która często uznawana jest za najpiękniejsze miejsce turystycznych w całym regionie. Od zachodu otacza ją Morze Północne. Wzdłuż całego jego brzegu rozciąga się ogromna, piaszczysta plaża, której szerokość dochodzi nawet do 1,5 km. Krajobraz urozmaicają też częściowo porośnięte wydmy. Od wschodu natomiast wyspę otacza słynne Morze Wattowe, które dzięki swojemu cennemu ekosystemowi zostało wpisane na listę UNESCO. Podczas odpływu można suchą stopą przejść spacerem przez Watty na sąsiednią wyspę Fohr.

Wyspa Amrum

Amrum, Niemcy - © Zielonamapa

Całe Amrum zamieszkuje na stałe ok, 2000 mieszkańców. Latem turystów przyciąga tu przede wszystkim niesamowita, naturalna plaża. Miłośnicy sportów wodnych, takich jak kitesurfing, windsurfing czy żeglarstwo, dzięki stałym dość silnym wiatrom, będą mieli tu idealne warunki do treningów. Wyspę warto odwiedzić również ze względu na jej naturalny charakter i cudowne tereny spacerowe. Bogate w pożywienie Morze Wattowe przyciąga tu mnóstwo ptaków nadmorskich. Godną odwiedzenia atrakcją jest tutejsza latarnia morska, która jest najwyższą na wybrzeżu Morza Północnego. Znajdziesz na niej taras widokowy, który pozwala wspiąć się na 63 metry ponad poziom morza i spojrzeć na wyspę z góry. Centralny punkt Amrum stanowi miasteczko Nebel, w którym można podziwiać fryzyjskie chaty kryte strzechą, oraz zjeść świeżo złowioną rybę w prawdziwej żeglarskiej knajpie.

Dla kogo?

Istnieje kilka powodów, dla których warto odwiedzić wyspę Amrum. Po pierwsze, wybierz się tam, jeśli cenisz naturę oraz długie spacery. Po drugie, to idealne miejsce dla fanów sportów wodnych, takich jak kitesurfing czy windsurfing. Po trzecie, Amrum będzie doskonałym kierunkiem, gdy zechcesz uciec przed zgiełkiem miasta.

Zdjęcia

  • Amrum
  • Amrum
  • Amrum
  • Amrum
  • Amrum
  • Amrum
  • Amrum
  • Amrum
  • Amrum
  • Amrum
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Najwięcej  ludzi dociera na wyspę Amrum w lipcu lub sierpniu, kiedy można w pełni skorzystać z tutejszej niesamowitej plaży. Jeśli zależy Ci na ciszy i spokoju, a zamiast leżeć na piasku wolisz spacerować i podziwiać piękne widoki, to lepiej wybierz się tu poza sezonem letnim.

Zobacz także

Niemcy
Co zwiedzić w Niemczech?
Niemcy
Najlepsze plaże w Niemczech
Niemcy
Życie nocne w Niemczech
Niemcy
Parki narodowe w Niemczech
Niemcy
Aktywny wypoczynek w Niemczech
Niemcy
Poza szlakiem w Niemczech
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon