Berchtesgaden

SPOKO

Urocze miasteczko Berchtesgaden, leżące w Górnej Bawarii, pośród szczytów Alp Salzburskich, to idylliczne miejsce. Pewnie dlatego to właśnie tu, przez ponad 10 lat przyjeżdżał Adolf Hitler, który w miejscowości posiadał swoją rezydencję. Obecnie Berchtesgaden to ośrodek sportów letnich i zimowych. Stanowi serce Parku Narodowego Berchtesgaden, w którym znajdziesz 260 km szlaków pieszych, liczne drogi wspinaczkowe czy startowiska dla paralotniarzy.

Berchtesgaden, Niemcy

Berchtesgaden, Niemcy – © Shutterstock

Po intensywnym dniu na górskich trasach będziesz mógł odwiedzić Salzbergwerk, czyli kopalnię soli, w której zaliczysz podróż kolejką w głąb ziemi, zjazd zjeżdżalnią czy rejs po podziemnym jeziorze. Na uwagę zasługuje także Nationalparkzentrum Haus der Berge. W “Domu gór” będziesz mógł dowiedzieć się nieco więcej na temat bioróżnorodności tego zakątka Niemiec. Bez wątpienia Berchtesgaden będzie doskonałym miejscem tak letniego, jak i zimowego mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku.

Dla kogo?

Kochasz góry, przyrodę i zapierające dech w piersi widoki? W takim razie musisz odwiedzić Berchtesgaden. Nie będziesz miał tam czasu na nudę. Zarówno jeśli lubisz wędrować po górskich szlakach, jak i zwiedzać nietuzinkowe atrakcje. Dodatkowo, stanowi świetną bazę wypadową do eksplorowania Parku Narodowego Berchtesgaden.