Chiemsee

3.67       Zobacz opinie (6)

Chiemsee to największe jezioro Bawarii, które często nazywane jest Bawarskim Morzem. Jest malowniczo położone u podnóża Alp Salzburskich. Jego powierzchnia wynosi prawie 80 km². Z tafli wody wyłaniają się cztery wyspy, z czego dwie są zamieszkałe. Na największej z nich, czyli Herrenchiemsee, leży klasztor, którego początki sięgają VIII wieku, oraz słynny nowy pałac.

Chiemsee

Chiemsee, Niemcy - © Zielonamapa

Rezydencja powstała pod koniec XIX wieku na polecenie króla Ludwika II. Założenie było takie, że miała to być ulepszona kopia francuskiego Wersalu. Projekt, choć pochłonął gigantyczną kwotę pieniędzy, to nigdy nie został w pełni ukończony. Ale jego niesamowicie zdobione wnętrza oraz ogrody i fontanny w połączeniu z pięknym otoczeniem, robią duże wrażenie na turystach z całego świata. Najważniejszymi jego atrakcjami są imponująca i bogato zdobiona klatka schodowa, a także słynna sala lustrzana. Druga z zamieszkałych wysp, czyli Frauenchiemsee, słynie z klasztoru benedyktynek Frauenworth, który został założony tu już w II połowie VIII wieku. Na wyspy turyści mogą dostać się statkami, w tym parowcem z 1926 roku, który wypływa z przystani w mieście Prien am Chiemsee. Poza cennymi zabytkami nad jeziorem znajdziesz liczne ośrodki wypoczynkowe, plaże, oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną.

Dla kogo?

Odwiedzasz Bawarię? W takim razie musisz zawitać nad brzegiem jeziora Chiemsee, będącego jedną z ważniejszych atrakcji regionu. To także idealne miejsce, jeśli lubisz zwiedzać, w szczególności klasztory i pałace. Okolice jeziora są też doskonałym celem wakacyjnego wypoczynku. Bogata infrastruktura zapewni Ci wypoczynek na odpowiednim poziomie.

Zdjęcia

  • Chiemsee
  • Chiemsee
  • Chiemsee
  • Chiemsee
  • Chiemsee
  • Chiemsee
  • Chiemsee
  • Chiemsee
  • Chiemsee
  • Chiemsee
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Do największych atrakcji jeziora statki pływają przez cały rok. Jednak aby w pełni docenić turystyczny potencjał Chiemsee, wybierz się tu latem. Wtedy, oprócz zwiedzania, będziesz mógł też popływać w wodach jeziora, a także zażyć kąpieli słonecznych na jednej z plaż.

Zobacz także

Niemcy
Co zwiedzić w Niemczech?
Niemcy
Najlepsze plaże w Niemczech
Niemcy
Życie nocne w Niemczech
Niemcy
Parki narodowe w Niemczech
Niemcy
Aktywny wypoczynek w Niemczech
Niemcy
Poza szlakiem w Niemczech
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon