Erfurt

ŚREDNIO

Leżący w sercu Niemiec Erfurt to jedno z kilku, średniowiecznych miast jakie znajdziesz na terenie tego kraju. Dlaczego warto odwiedzić akurat jego? Przede wszystkim zwane jest miastem wież. A to wszystko za sprawą licznych kościołów czy klasztorów, jakie na przestrzeni wieków powstały na jego terenie.

Erfurt

Erfurt, Niemcy – © Shutterstock

Koniecznie odwiedź dwa, stojące obok siebie, gotyckie świątynie, czyli katedrę oraz kościół pw. Św. Sewera. Stanowią jeden z ważniejszych symboli Erfurtu. Starówka zachowała dawny układ urbanistyczny, w którym dominują domu z muru pruskiego. Innym, ważnym elementem miasta są mosty. W Erfurcie znajdziesz ich aż 142. Przerzucone są zarówno nad rzeką Gerą, jak wpadającymi do niej mniejszymi rzeczkami czy kanałami. Na pewno swoistą ciekawostką jest most Krämerbrücke, na którym wznoszą się budynki mieszczące sklepy czy restauracje. Zresztą, poniekąd na jego cześć nazwano odbywający się w mieście festiwal. Krämerbrückenfest, bo o nim mowa, to wydarzenie, dzięki któremu uliczki Erfurtu ożywają za sprawą rękodzielników czy wędrownych grup teatralnych. To oczywiście nie jedyny festiwal, jaki odbywa się w tym mieście. Każdego roku kalendarz imprez kulturalnych pęka tam w szwach.

Dla kogo?

Erfurt przypadnie Ci do gustu wtedy, gdy lubisz zwiedzać. W szczególności, jeśli cenisz bogatą i liczną architekturę sakralną. Tej w Erfurcie jest pod dostatkiem. To także dobry kierunek, gdy chciałbyś poczuć prawdziwy klimat Niemiec, z lekką, średniowieczną nutką.