Europa Park

SPOKO

Europa Park to największy park rozrywki w Niemczech, który plasuje się w Europie na drugim miejscu pod kątem popularności (5,5 mln odwiedzających rocznie) zaraz po słynnym Disneylandzie. Otwarty został już w 1975 roku, w miejscowości Rust, tuż obok francuskiej granicy. Największym atutem Europa Parku jest fakt, że stale przybywa w nim atrakcji. Możesz więc zaglądać tam regularnie i za każdym razem zostać zaskoczonym przez coś nowego.

Europa Park

Europa Park, Niemcy – © Shutterstock

Europa Park podzielony jest na 15 stref tematycznych, z których większość nawiązuje do europejskich państw. Spośród setki atrakcji, największą popularnością cieszą się rollercoastery z Silver Star, Wodan-Timburcoasterem (drewniana kolejka rozpędzająca się do 100 km/h), Blue Fire Megacosterem czy Pegasusem na czele. Jeśli wolisz nieco mniej ekstremalne doznania, koniecznie przejedź się EP Express, który pozwala spojrzeć na teren całego parku z góry. Na 95 ha znajdziesz też mnóstwo terenów zielonych, place zabaw, rozbudowaną bazę gastronomiczną i hotelową. Europa Park szczyci się również niesamowitymi pokazami – od rewii na lodzie po wystąpienia teatralne. Warto też dodać, że w okresie zimowym zamienia się w świąteczną, adwentową krainę, pełną migoczących światełek i nawiązań do Bożego Narodzenia.

Dla kogo?

Przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Jeśli wybierasz się do Niemiec, to powinieneś zabrać do Europa Parku swoje pociechy. Miejsce to jest przystosowane do potrzeb zarówno starszych, jak i nieco młodszych gości. Europa Park to również nie lada gratki dla fanów rollercoasterów i adrenaliny.