Frankfurt

SPOKO

Frankfurt nad Menem to finansowa stolica Niemiec i siedziba Europejskiego Banku Centralnego. To również jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych Europy – przez tutejsze lotnisko przewija się rocznie prawie 65 milionów pasażerów z całego świata.

Frankfurt

Frankfurt nad Menem, Niemcy – © Zielonamapa

W pełnym kontrastów Frankfurcie odrestaurowane, zabytkowe kościoły i kamienice chowają się w cieniu najnowocześniejszych drapaczy chmur, a eleganccy biznesmeni w najdroższych garniturach w pośpiechu przegryzają bułki z frankfurterkami biegnąc na kolejne spotkania. To najmniej typowe niemieckie miasto nazywane często europejskim Nowym Jorkiem wcale nie przyciąga wielu turystów. A szkoda, bo to ciekawa i tętniąca życiem metropolia.

Dla kogo?

Frankfurt spodoba się wszystkim, którzy lubią nowoczesne miasta z ładnie odrestaurowaną częścią zabytkową i różnorodne muzea. To również miasto, które przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić każdy fan muzyki elektronicznej. To tu narodziło się niemieckie techno i powstała najważniejsza dziś agencja koncertowa i wytwórnia płytowa Cocoon Music Event GmbH.