Fussen

ŚWIETNIE

Bawarskie miasto Fussen (Füssen) stanowi doskonałą bazę wypadową do odwiedzenia jednych z najważniejszych atrakcji tego regionu Niemiec. Tuż obok znajduje się bowiem słynny zamek Neuschwanstein, który pojawia się jako motyw puzzli, pocztówek, a także był pierwowzorem dla disneyowskiego zamku królewny Śnieżki.

Neuschwanstein

Neuschwanstein, Niemcy – © Shutterstock

Jego sąsiadem jest inna twierdza, czyli Hohenschwangau, który posiada równie intrygującą architekturę. Jeśli zapragniesz zakosztować cudownych, górskich widoków, wtedy koniecznie zdecyduj się na wjazd kolejką Tegelbergbahn. Po dotarciu do górnej stacji będziesz mógł wybrać się na trekking lub po prostu zrelaksować się wśród cudownych krajobrazów. W samym Fussen możesz odwiedzić kolejny zamek (Hohes Schloss) oraz klasztor. Dodatkowo, miasto ma bardzo ładną lokalizację – nad rzeką Lech oraz brzegiem jeziora Forggensee.

Dla kogo?

Na pewno Fussen i okolice będą idealnym celem dla fanów zamków. Te, które się tu znajdują, są znane na całym świecie, a ich niesamowity wygląd będzie niewyczerpanym źródłem fotograficznych inspiracji. Może się tu wybrać również wtedy, jeśli zapragniesz spędzić aktywnie trochę czasu na łonie natury.