Heide Park

4.17       Zobacz opinie (12)

Heide Park to największy park rozrywki w północnej części Niemiec, położony obok miejscowości Soltau, idealnie w połowie drogi między Hamburgiem a Hanowerem. Założony został w 1978 roku i może się poszczycić nie tylko ogromną ilością najróżniejszych atrakcji (podzielonych na pięć stref tematycznych), ale również pięknie zaaranżowanym terenem. Na powierzchni 900 000 m² znajdziesz jeziora, a także zadbaną roślinność.

Heide Park

Heide Park, Niemcy - © Zielonamapa

Fani kolejek górskich zaglądają tu przede wszystkim dla Colossos. Jest to najwyższa, drewniana kolejka górska na świecie, która rozpędza się do 120 km/h! Jeśli lubisz adrenalinę, wybierz się także na przejażdżkę Big Loop oraz Krake. Na najmłodszych też czeka tu sporo wrażeń. Na terenie parku znajdują się tradycyjne karuzele czy Peppa Pig Land, w którym można spotkać postaci z tej popularnej bajki. Heide Park został tak stworzony, by móc w nim spędzić cały dzień i nie nudzić się ani chwili. Oczywiście na jego terenie działają też liczne restauracje, głównie fast foodowe, ale o niezłym standardzie.

Dla kogo?

Heide Park to przede wszystkim idealne miejsce dla fanów adrenaliny i dobrej zabawy. Czeka tu na Ciebie kilka naprawdę świetnych i cieszących się uznaniem specjalistów rollercoasterów. To również świetny kierunek dla rodzin z dziećmi. Heide Park oferuje bowiem atrakcje zarówno dla młodszych, jak i ciut starszych gości.

Zdjęcia

  • Heide Park
  • Heide Park
  • Heide Park
  • Heide Park
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Park rozrywki nie działa w miesiącach zimowych. Zwykle wznawia działanie w marcu. Jeśli chcesz cieszyć się nieco bardziej kameralną atmosferą, wybierz się tam właśnie na wiosnę lub późniejszą jesienią. W miesiącach letnich, choć pogoda jest dużo lepsza, to musisz się liczyć z tłumami.

Zobacz także

Niemcy
Co zwiedzić w Niemczech?
Niemcy
Najlepsze plaże w Niemczech
Niemcy
Życie nocne w Niemczech
Niemcy
Parki narodowe w Niemczech
Niemcy
Aktywny wypoczynek w Niemczech
Niemcy
Poza szlakiem w Niemczech
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon