Hiddensee

SPOKO

Hiddensee to wyspa położona na Morzu Bałtyckim. Jej długość wynosi raptem niecałe 17 km. Stanowi idealny kierunek dla osób szukających ciszy i spokoju. Sielankowe krajobrazy dopełniają niewielkie miejscowości, a na całym terenie obowiązuje zakaz ruchu samochodowego. Wyspa, razem z przyległymi zatokami i cieśninami, jest częścią Parku Narodowego Vorpommersche Boddenlandschaft.

Hiddensee, Niemcy

Hiddensee, Niemcy – © Shutterstock

W dawnych czasach przynależała do Rugii, ale przez silne sztormy w 1308 roku połączenie między nimi zostało bezpowrotnie przerwane. Dzięki perfekcyjnie zachowanej naturze i szerokim piaszczystym plażom, wyspa od wielu lat jest popularną destynacją wakacyjną. Nie ma tu głośnej muzyki czy zatłoczonych kurortów, ale za to każdy może znaleźć idealne miejsce dla siebie, by się wyciszyć i odpocząć. Większość plaż, a zwłaszcza te położone nieco dalej od miejscowości, popularne są wśród nudystów.

Dla kogo?

Jeśli szukasz cichego i spokojnego miejsca na wakacje, gdzie odpoczniesz od wielkomiejskiego zgiełku, to wyspa Hiddensee będzie dla Ciebie idealną propozycją. To również doskonały kierunek dla wszystkich osób kochających dziką przyrodę, piękne krajobrazy oraz świetne tereny spacerowe.