Jezioro Bodeńskie

SPOKO

Jezioro Bodeńskie (Bodensee) leży na terenie trzech państw: Szwajcarii, Austrii i Niemiec. Ma powierzchnię 538,5 km², co czyni go trzecim, największym jeziorem na terenie Europy. Niemcy mają to szczęście, że akwen leży głównie w ich granicach. Niemiecka linia brzegowa liczy 173 km z 273 km, jakie mierzy całe jezioro. Akwen ten sam w sobie jest bardzo malowniczy. Jednak fotogeniczności dodaje mu fakt, że w jego bliskim sąsiedztwie znajdują się Alpy. Dlatego też każdego roku odwiedzają go tłumy turystów, które spragnione są relaksu i możliwości podziwiania wspaniałych widoków.

Jezioro Bodeńskie, Niemcy

Jezioro Bodeńskie, Niemcy – © Shutterstock

Nad Jeziorem Bodeńskim znajdziesz liczne plaże oraz ośrodki wypoczynkowe. Będziesz mógł też odwiedzić słynne miasto Friedrichshafen, w którym działa Muzeum Zeppelin, poświęcone charakterystycznym sterowcom. Innymi, ważnym miastem po niemieckiej stronie jeziora jest bez wątpienia Konstancja. Warto też dodać, że region Jeziora Bodeńskiego jest jednym z droższych w całych Niemczech. Musisz się więc liczyć z wyższymi cenami – zarówno za nocleg, jak i atrakcje czy posiłki w restauracjach. Na szczęście za tym wszystkim stoi naprawdę wysoki poziom usług.

Dla kogo?

Wybierz się nad Jezioro Bodeńskie, jeśli podczas eksplorowania Niemiec zapragniesz się zrelaksować. Znajdziesz tu wspaniałe tereny rekreacyjne, plaże, winnice, rozległe łąki, przyjemne trasy spacerowe oraz cudowne widoki. Gdy postanowisz nieco urozmaicić sobie czas, będziesz mógł odwiedzić kilka z ważniejszych atrakcji, jakie położone są nad brzegiem jeziora. M.in. Schloss Mainau czy Muzeum Zeppelin.