Juist

SPOKO

Juist to jedna z siedmiu, zamieszkałych wysp Wschodniofryzyjskich, położonych wzdłuż Morza Północnego. Często opisywana jest jako “Cudowna Wyspa”. Od stałego lądu i pozostałej części Niemiec oddziela ją Morze Wattowe. Jest to płytki akwen, który podczas odpływów pozostawia po sobie ogromne równiny pływowe i specyficzne błoto. Dzięki swoim niesamowitym właściwościom, cały obszar Morza Wattowego został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wyspa Juist, Niemcy

Wyspa Juist, Niemcy – © Shutterstock

W samym jego centrum znajduje się właśnie wyspa Juist. Można się na nią dostać tylko i wyłącznie promem, który jest w stanie płynąć tylko w chwili przypływów. Wyspa jest zamieszkana i znajdują się tu liczne hotele i restauracje, ale wszystko nastawione jest na obcowanie z naturą. Jedyne samochody na wyspie posiada lokalna remiza oraz lekarz. Poza tymi ważnymi instytucjami, przemieszczanie się po jej terenie odbywa się pieszo lub konno. Wyspę z każdej strony otaczają piękne piaszczyste plaże, a jej zachodnia część znana jest z wygrzewających się na słońcu fok szarych. Juist posiada też błota o leczniczych właściwościach. Decydując się na pobyt na tej niemieckiej wyspie, będziesz mógł przebywać w pięknych okolicznościach przyrody, zadbać o zdrowie oraz w pełni się zrelaksować.

Dla kogo?

Jeśli chcesz odpocząć od codziennych obowiązków, a także zaszyć się w cichym i spokojnym miejscu, wolnym od pędu codziennego życia, to Juist będzie idealnym wyborem. Wyspa przypadnie Ci do gustu również wtedy, gdy cenisz dziką przyrodę.