Lipsk

SPOKO

Lipsk (Leipzig) jest największym miastem Saksonii, położonym w północno-zachodniej części Niemiec. To właśnie tu mieszkał Jan Sebastian Bach. Wybitny kompozytor pracował jako kantor w kościele św. Tomasza. W Lipsku dożył też swych ostatnich dni. Obecnie, o jego historii opowiada poświęcony mu muzeum. Jednak Lipsk to nie tylko muzyka. To także sztuka. Miasto jest nią w pewien sposób przepełnione. Wśród największych, artystycznych atrakcji znajduje się Panometer, w którym prezentowane są największe na świecie panoramy 360°, wykonane przez Yadegara Asisi’ego.

Lipsk, Niemcy

Lipsk, Niemcy – © Shutterstock

Koniecznie zajrzyj też do Kunstkraftwerk, czyli intrygującego centrum kulturalnego stworzonego we wnętrzach dawnej elektrociepłowni. W Lipsku znajduje się też jedno z bardziej znanych i cenionych niemieckich zoo. Oprócz oglądania zwierząt, czeka tam na Ciebie swoista podróż po kontynentach i krainach geograficznych. Oczywiście w mieście obejrzysz też bardziej “klasyczne” zabytki, jak kościoły, pięknie zaaranżowane pasaże handlowe, pomniki itd. Warto też dodać, że w Lipsku od 1409 roku działa uniwersytet. Dzięki studentom miasto ma gwarną atmosferę oraz mnóstwo świetnych klubów i pubów.

Dla kogo?

Lipsk jest bardzo uniwersalnym miastem. Jeśli podróżujesz z dziećmi, to znajdziesz tam sporo atrakcji dla całych rodzin, na zoo zaczynając, a na Panorametrze kończąc. Lubisz zwiedzać – Lipsk zaoferuje Ci sporo ciekawych zabytków do zobaczenia. Chcesz imprezować? Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś dał się ponieść tamtejszemu życiu nocnemu.