Marburg

4.00       Zobacz opinie (5)

Marburg to zabytkowe miasto, które położone jest wzdłuż malowniczo wijącej się rzeki Lahn. Jego historia sięga początków X wieku, kiedy to zostały wzniesione pierwsze fortyfikacje. Przez lata, dookoła grodu warownego, rozrastała się osada, a już w XIII wieku Marburg uzyskał prawa miejskie. Przez kolejne wieki miasto, oraz jego największe zabytki, uniknęły większych zniszczeń i do współczesnych czasów udało zachować się tutaj średniowieczny układ zabudowy starówki.

Marburg, Niemcy

Marburg, Niemcy - © Zielonamapa

Koniecznie odwiedź zamek Landgrafów Hesji, w którym zobaczysz przede wszystkim XIII-wieczną, gotycką kaplicę zamkową, oraz XIV-wieczną salę rycerską. Obecnie mieści się tu także Muzeum Historyczne, dzięki któremu możesz dokładnie poznać losy warowni, jak i regionu. Kolejnym ważnym zabytkiem miasta jest kościół św. Elżbiety, którego budowa została rozpoczęta w 1235 roku. Uznany jest za jedną z najstarszych, gotyckich budowli w kraju. W Marburgu w 1527 roku założony został pierwszy uniwersytet protestancki i funkcjonuje on do dzisiejszego dnia jako Stary Uniwersytet. Innymi, wartymi zobaczenia budynkami są XVI-wieczny budynek ratusza miejskiego, XVIII-wieczny pałacyk Elnhausen, oraz XIX-wieczna wieża widokowa Spiegelslustturm. Pięknie prezentuje się historyczne centrum, w którym znajduje się wiele dobrze utrzymanych, zabytkowych kamienic.

Dla kogo?

Jeśli cenisz klimat średniowiecznych zamków i miast, to musisz odwiedzić Marburg. Wpadnij tu również wtedy, gdy interesuje Cię historia, w szczególności tej części Niemiec. Będziesz ją mógł zgłębić podczas wizyty w Muzeum Historycznym. Nie lada gratką dla fanów widoków będzie wizyta na zabytkowej wieży, z której rozciąga się piękna panorama miasta.  

Zdjęcia

  • Marburg
  • Marburg
  • Marburg
  • Marburg
  • Marburg
  • Marburg
  • Marburg
  • Marburg
  • Marburg
  • Marburg
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Marburg, oraz jego atrakcje, są otwarte dla turystów przez cały rok. Najlepszym okresem jednak będzie lato, kiedy długie dni, dobra pogoda, oraz ciepłe wieczory, będą bardziej sprzyjać spacerom i poznawaniu różnych ciekawych zakamarków tutejszej starówki.

Zobacz także

Niemcy
Co zwiedzić w Niemczech
Niemcy
Najlepsze plaże w Niemczech
Niemcy
Życie nocne w Niemczech
Niemcy
Parki narodowe w Niemczech
Niemcy
Aktywny wypoczynek w Niemczech
Niemcy
Poza szlakiem w Niemczech
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon