Phantasialand

SPOKO

Wybierasz się do Niemiec z całą rodziną i szukasz miejsca, które spełni oczekiwania zarówno młodszych, jak i starszych turystów? W takim razie zaplanuj wizytę w Phantasialand. Pod nazwą tą kryje się park rozrywki w miejscowości Brühl, w bliskim sąsiedztwie Kolonii. Phantasialand została stworzona tak, by każdy, bez względu na wiek czy upodobania, mógł się w niej dobrze bawić.

Phantasialand

Phantasialand, Niemcy – © Shutterstock

Park podzielony jest na sześć stref tematycznych. I choć początkowo miało to być miejsce głównie dla rodzin z dziećmi, to z czasem zaczęto tu budować również atrakcje dostarczające nieco więcej adrenaliny. Dlatego obok placów zabaw, spływów czy karuzel znajdziesz też rollercoastery, takie jak Black Mamba czy F.L.Y. (dzięki któremu będziesz mógł poczuć się tak, jakbyś latał). Co ważne, Phantasialand działa przez cały rok. Zimą oferuje niezapomniane doświadczenia związane ze świętami. Cały teren parku zamienia się w pełną uroku, światełek i bożonarodzeniowego nastroju krainę. Warto też dodać, że Phantasialand to nie tylko moc atrakcji, ale również hotele, strefa Wellness czy restauracje.

Dla kogo?

Phantasialand została stworzona z myślą o rodzinach z dziećmi. Jeśli więc podróżujesz wraz z pociechami, to powinieneś zajrzeć również tam. Jednak Phantasialand spodoba się także fanom adrenaliny. Spośród licznych atrakcji, bez trudu można znaleźć te, które dostarczają nieco więcej emocji.