Poczdam

ŚREDNIO

Jeśli wybierasz się do Berlina, to musisz wygospodarować czas również na zwiedzanie Poczdamu. To malownicze miasto położone jest na południowy-zachód od obrzeży niemieckiej stolicy. Poczdam, będący stolicą Brandenburgii, słynie przede wszystkim ze wspaniałych parków i pałaców. Barokowa i klasycystyczna architektura tworzy spójną, miejską zabudowę, która zachwyci Cię od pierwszych minut pobytu. M.in. z jej powodu Poczdam w 1990 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Poczdam

Poczdam, Niemcy – ©Tobias Nordhausen

Łącznie, pod ochroną znalazł się teren mający powierzchnię 500 ha, na którym wznosi się 150 obiektów datowanych od XVIII do XX wieku. Które z nich na pewno warto zobaczyć? Przede wszystkim pałac Sanssouci z zachwycającym parkiem, jaki go otacza. Oprócz tego koniecznie odwiedź Bramę Brandenburską, klimatyczną Dzielnicę Holenderską (Holländisches Viertel) czy Muzeum Barberini, w którym będziesz mógł podziwiać liczne dzieła sztuki.

Dla kogo?

Poczdam to architektoniczna perełka. Jeśli więc lubisz zwiedzać i podziwiać liczne, niesamowite budynki, wtedy musisz odwiedzić to niemieckie miasto. To także świetny kierunek dla fanów spacerów, ogrodów i wspaniałej roślinności. Tutejsze parki robią ogromne wrażenie.