Quedlinburg

ŚREDNIO

Z czym często kojarzone są Niemcy? Na pewno z murem pruskim. Ten charakterystyczny rodzaj ściany składa się z poprzecznych lub prostopadle ułożonych belek, między którymi znajdują się cegły. Jednym z lepszych miejsc do podziwiania tego rozwiązania architektonicznego jest miasteczko Quedlinburg. Znajdziesz w nim 1300 budynków z murem pruskim właśnie.

Quedlinburg

Quedlinburg, Niemcy – © Michael Dernbach

Ale to nie jedyne atrakcje Quedlinburga. Przede wszystkim udało się tu zachować średniowieczny plan zabudowy, w obrębie którego zobaczysz wiele, ciekawych zabytków. Jednym z nich jest kolegiata św. Serwacego wpisana wraz z zamkiem i starówką na listę UNESCO. Koniecznie wybierz się również na wzgórze zamkowe, z którego spojrzysz na całe miasteczko niemalże z lotniczej perspektywy. Generalnie spacer uroczymi uliczkami Quedlinburga będzie swoistą podróżą w czasie, która na długo zapadnie Ci w pamięci.

Dla kogo?

Quedlinburg przypadnie Ci do gustu wtedy, gdy lubisz zabytkowe, klimatyczne miasteczka, w których panuje kameralna atmosfera. Czekają tam na Ciebie fotogeniczne uliczki, które zachwycają kolorowymi fasadami domów.