Sankt Peter-Ording

4.50       Zobacz opinie (8)

Sankt Peter-Ording to popularny kurort położony nad Morzem Północnym. Znany jest przede wszystkim z ogromnej piaszczystej plaży, która podczas odpływu ma dwa kilometry szerokości. Największą zaletą tych terenów jest jest ich wspaniały, naturalny charakter. Jest to też dobry punkt do odwiedzenia niezwykłych Wattów, czyli równi pływowych. Podczas pory odpływu, można tu przespacerować się dnem Morza Wattowego, które dzięki swojej bioróżnorodności zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Sankt Peter-Ording

Sankt Peter-Ording, Niemcy - © Zielonamapa

Największe wrażenie robi wówczas ogrom terenów, które będą Cię otaczać. Dzięki unikalnemu terenowi i sprzyjającym wiatrom, Sankt Peter-Ording często określany jest niemiecką stolicą sportów wodnych, takich jak surfing, kitesurfing czy żeglarstwo. Tereny wzdłuż morza Wattowego oraz Północnego są idealnym miejscem na długie spacery. Przy wejściach na plaże znajdują się klasyczne budowle wzniesione na palach, a w niektórych z nich urządzone są klimatyczne restauracje. Sankt Peter-Ording jako jedyna nadmorska miejscowość w Niemczech posiada własne osadowe złoża siarki. Dzięki nim pełni też rolę uzdrowiska. Poza niesamowitą plażą, warto zobaczyć symbol miasta, czyli latarnię morską st. Peter Bohl z 1892 roku. Turyści ciekawi tego regionu powinni wybrać się również do Muzeum Krajobrazu Eiderstedt oraz Muzeum Bursztynu Morza Północnego.

Dla kogo?

Odwiedź Sankt Peter-Ording jeśli szukasz wspaniałych, ogromnych, dość pustych przestrzeni. Spacer po plaży będzie niezapomnianym doświadczeniem. Spodoba Ci się tu również wtedy, gdy cenisz dziką przyrodę oraz rozległe, ciekawe krajobrazy.

Zdjęcia

  • Sankt Peter-Ording
  • Sankt Peter-Ording
  • Sankt Peter-Ording
  • Sankt Peter-Ording
  • Sankt Peter-Ording
  • Sankt Peter-Ording
  • Sankt Peter-Ording
  • Sankt Peter-Ording
  • Sankt Peter-Ording
  • Sankt Peter-Ording
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Jeśli nastawiasz się głównie na plażowanie, to przyjedź tutaj w sezonie letnim. Dzięki temu, że plaża jest bardzo długa i szeroka, spokojnie będziesz w stanie znaleźć przyjemne miejsce dla siebie. Gdy zależy Ci jednak na ciszy, spokoju, oraz spacerowaniu wzdłuż morza, to lepszym okresem będzie wiosna lub jesień. Zimą wiatr potrafi być bardzo silny, ale również wtedy wizyta w Sankt Peter-Ording może być ciekawym doświadczeniem.

Zobacz także

Niemcy
Co zwiedzić w Niemczech?
Niemcy
Najlepsze plaże w Niemczech
Niemcy
Życie nocne w Niemczech
Niemcy
Parki narodowe w Niemczech
Niemcy
Aktywny wypoczynek w Niemczech
Niemcy
Poza szlakiem w Niemczech
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon