Schwarzwald

SPOKO

Tuż przy granicy ze Szwajcarią i Francją rozciąga się Schwarzwald. Czarny las, bo tak należy przetłumaczyć tę nazwę, to górskie pasmo, którego najwyższym szczytem jest Feldberg mający 1493 m n.p.m.. Bez wątpienia jest to raj dla fanów natury, którzy jednocześnie nie chcą rezygnować z uroków i dobrodziejstw cywilizacji. Cały region usiany jest mniejszymi bądź większymi miejscowościami, które oferują moc atrakcji.

Schwarzwald, Niemcy

Schwarzwald, Niemcy – © Shutterstock

W szczególności spodoba się tu rodzinom z dziećmi. W Rust działa Europa-Park – ogromny park rozrywki, który oferuje atrakcje zarówno dla młodszych, jak i starszych gości. Innym, ważnym punktem Schwarzwaldu jest oczywiście Baden-Baden. To słynne, niemieckie uzdrowisko kusi wspaniałą architekturą i sporą ilością terenów zielonych. Kiedy zapragniesz ciszy i spokoju, będziesz mógł wybrać się na trekking szlakiem wąwozów Schluchtensteig, które uznawane są za jedne z najpiękniejszych w kraju. Region słynie też z doskonałej kuchni. To właśnie stąd pochodzi ceniona przez smakoszy szynka szwarcwaldzka oraz przepis na pyszny, kaloryczny tort szwarcwaldzki pełen czekolady i wiśni.

Dla kogo?

Na pewno Schwarzwald będzie dobrym wyborem, jeśli poszukujesz uniwersalnego kierunku podróży. Przede wszystkim znajdziesz tu sporo zabytków, z cudowną architekturą Baden-Baden na czele. Po drugie, czeka tu na Ciebie wspaniała przyroda i krajobrazy. Po trzecie, Schwarzwald może okazać się ciekawą opcją, jeśli podróżujesz z dziećmi. Lekkie trasy piesze, park rozrywki i niezła infrastruktura hotelowa oraz gastronomiczna ułatwią i umilą Wam pobyt.