Travemunde

3.86       Zobacz opinie (7)

Travemunde to popularny, niemiecki, nadmorski kurort wakacyjny, który obecnie stanowi dzielnicę zabytkowego miasta Lubeka. Rozciąga się wzdłuż zatoki Lubeckiej oraz ujścia rzeki Trave do Morza Bałtyckiego. Swymi korzeniami sięga aż XII wieku. W tym czasie zbudowano tu twierdzę, która miała ochraniać ujście rzeki. Już w 1317 roku Travemunde stało się miastem, a w 1913 roku włączono go w obręb granic administracyjnych Lubeki.

Travemunde
Travemunde, Niemcy - © Zielonamapa

Obecnie, celem większości turystów są tutejsze szerokie i piaszczyste plaże. Zadbana promenada z licznymi restauracjami, kafejkami i barami jest idealnym miejscem na letni spacer. Choć pogoda nie jest tutaj tak pewna jak na południu Europy, to będziesz mógł tu poczuć prawdziwie wakacyjny i wypoczynkowy klimat. Koniecznie zobacz też latarnię morską, która pochodzi z 1539 roku i jest najstarszą na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. W jej budynku mieści się muzeum. Kolejnym ciekawym miejscem jest żaglowiec Passat, który pochodzi z 1911 roku i jest statkiem-muzeum. Z zabytkowego centrum Lubeki można wygodnie dostać się do Travemunde pociągiem lub zdecydować się na widokowy rejs. Poza plażą i turystycznymi atrakcjami Travemunde znane jest także jako duży port promowy.

Dla kogo?

Jeśli marzy Ci się wypoczynek nad Morzem Bałtyckim, to sprawdź koniecznie plaże, które czekają na Ciebie w Travemunde. Natomiast gdy planujesz zwiedzanie historycznej Lubeki, to nie możesz pominąć również tej części miasta, która jest malowniczo położona przy ujściu rzeki Trave do Morza Bałtyckiego.

Zdjęcia

  • Travemunde
  • Travemunde
  • Travemunde
  • Travemunde
  • Travemunde
  • Travemunde
  • Travemunde
  • Travemunde
  • Travemunde
  • Travemunde
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Aby w pełni wykorzystać potencjał Travemunde oraz tutejszych plaż, najlepiej wybierz się tu w lipcu lub sierpniu. W innych miesiącach pogoda potrafi być kapryśna. Choć z drugiej strony będzie wtedy znacznie bardziej klimatycznie i spokojnie. W weekendy tutejsze plaże czy knajpki  mogą być mocno zatłoczone, ponieważ przyjeżdża tu na krótki wypad mnóstwo mieszkańców okolicznych miast i miejscowości. Więc jeśli masz taką możliwość, to lepiej zaplanuj wizytę w środku tygodnia.

Zobacz także

Niemcy
Co zwiedzić w Niemczech?
Niemcy
Najlepsze plaże w Niemczech
Niemcy
Życie nocne w Niemczech
Niemcy
Parki narodowe w Niemczech
Niemcy
Aktywny wypoczynek w Niemczech
Niemcy
Poza szlakiem w Niemczech
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon