Tropikalna Wyspa

3.86       Zobacz opinie (7)

Tropikalna Wyspa (Tropical Islands) znajduje się bliżej, niż mogłoby się wydawać, bo raptem 70 km od Berlina i tylko 90 km od polsko-niemieckiej granicy. Jest to park rozrywki, który pod ogromną kopułą skrywa tropiki! W środku przez cały rok panuje stała temperatura 26°C, dzięki czemu nawet w środku zimy możesz poczuć się, jak na egzotycznych wakacjach. Cały teren podzielony został na różne strefy.

Tropikalna Wyspa
Tropikalna Wyspa, Niemcy - © Tropical Island

Centralnym punktem jest największy na świecie zadaszony las tropikalny, w którym posadzono mnóstwo palm oraz roślin typowych dla gorących i wilgotnych stref klimatycznych. Dodatkowo, spotkasz tu egzotyczne zwierzęta, takie jak flamingi czy żółwie. Pokrycie dachu, ze względu na roślinność wewnątrz, zostało specjalnie przystosowane, aby przepuszczało część promieni słonecznych. Kolejną strefą parku jest tzw. Morze Południowe, czyli największy basen, którego ma 1400 m². Otacza go piaszczysta plaża. Nieco inny charakter prezentuje tzw. Laguna, w której woda jest cieplejsza (32°C) i płytsza. Do dyspozycji gości jest też oczywiście mnóstwo różnych zjeżdżalni wodnych.

Tropikalna Wyspa
Tropikalna Wyspa, Niemcy - © Tropical Island

Wewnątrz ogromnej hali nie mogło zabraknąć również specjalnej strefy dla najmłodszych ze specjalnie przygotowanymi atrakcjami. Dorośli natomiast mogą skorzystać z ogromnej strefy różnych Saun. Poza zamkniętą halą mieści się jeszcze Amazonia, w której znajduje się najdłuższa sztuczna rzeka w Niemczech, oraz podgrzewane całoroczne baseny. W centrum kompleksu znajdują się również bary oraz restauracje z kuchnią nawiązującą do egzotycznego klimatu całego miejsca. Jeśli zamarzy Ci się dłuższy pobyt w tropikach, to na miejscu oferowane są różne rodzaje zakwaterowania - od namiotów postawionych na piasku, przez pojedyncze domku na apartamentach premium kończąc.

Dla kogo?

Jeśli marzy Ci się chociaż krótki pobyt w tropikalnym klimacie, to wybierz się do słynnej Tropikalnej Wyspy pod Berlinem. To na pewno wymarzone miejsce dla osób lubiących ciepły klimat, plażowanie i pływanie. Tropikalna Wyspa jest również idealnym pomysłem na weekendowy wypad, zarówno we dwoje, jak i z całą rodziną.

Zdjęcia

  • Tropikalna Wyspa
  • Tropikalna Wyspa
  • Tropikalna Wyspa
  • Tropikalna Wyspa
  • Tropikalna Wyspa
  • Tropikalna Wyspa
  • Tropikalna Wyspa
  • Tropikalna Wyspa
  • Tropikalna Wyspa
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Park Tropikalna Wyspa czynny jest przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne. Podróż latem może mieć dodatkowe atuty w postaci rozszerzonej zewnętrznej strefy, oraz wpadającego do środka hali naturalnego światła słonecznego. Rozważ wizytę w środku tygodnia, ponieważ w weekendy może pojawić się dużo więcej chętnych.

Zobacz także

Niemcy
Co zwiedzić w Niemczech?
Niemcy
Najlepsze plaże w Niemczech
Niemcy
Życie nocne w Niemczech
Niemcy
Parki narodowe w Niemczech
Niemcy
Aktywny wypoczynek w Niemczech
Niemcy
Poza szlakiem w Niemczech
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon