Sylt

4.18       Zobacz opinie (11)

Sylt jest największą spośród wszystkich Wysp Północnofryzyjskich. Leży bezpośrednio przy granicy z Danią. Od strony kontynentalnych Niemiec odgranicza ją Morze Wattowe, które dzięki swej unikalności zostało wpisane na listę UNESCO. Wyspa Sylt posiada długą na 40 km plażę. Rozciąga się wzdłuż brzegu Morza Północnego. Wyspa posiada powierzchnię 99 km², z czego 50% stanowią tereny cenne pod kątem przyrodniczym, objęte ochroną.

Wyspa Sylt, Niemcy

Sylt, Niemcy - © Zielonamapa

Na Sylt znajdziesz  znane i cenione ośrodki wypoczynkowe takie jak: Morsum, Keitum, Rantum czy List. W zachodniej części wyspy położone są jedne z najpopularniejszych plaż, które są też idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Głównie przyjeżdżają tu windsurferzy i kitesurferzy. Dzięki świetnym wiatrom i falom regularnie odbywają się tu zawody z cyklu Pucharu Świata w Windsurfingu. Warto dodać, że Sylt znana jest w Niemczech jako miejsce, gdzie znajdują się najdroższe nieruchomości w kraju. Decydując się na wizytę na wyspie koniecznie zobacz malownicze klify Rotes Kliff, najwyższe w Niemczech ruchome wydmy w okolicy wioski List, oraz pięknie położoną latarnię morską w Hornum. Na wyspę dostaniesz się promem, samolotem lub pociągiem. Zmotoryzowani mogą przetransportować swój samochód koleją, która poprowadzona jest po sztucznie utworzonej grobli łączącej wyspę z resztą kontynentalnych Niemiec.

Dla kogo?

Jeśli szukasz pięknych, w dużej mierze dziewiczych plaż, które znajdują się w bliskim sąsiedztwie Polski, wtedy wyspa Sylt może być ciekawym wyborem. To również idealny kierunek dla fanów windsurfingu. Odwiedź Sylt także wtedy, gdy marzą Ci się długie spacery po plażach.

Zdjęcia

  • Sylt
  • Sylt
  • Sylt
  • Sylt
  • Sylt
  • Sylt
  • Sylt
  • Sylt
  • Sylt
  • Sylt
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Sylt można odwiedzić przez cały rok, aby cieszyć się świeżym morskim powietrzem. Najlepszym okresem będzie jednak sezon letni. Co prawda centralna część wyspy jest wtedy mocno zatłoczona, ale im dalej na północ lub południe, tym łatwiej będzie Ci znaleźć idealne miejsce na wypoczynek. Ciekawym zjawiskiem są “Białe noce”, które występują na wyspie podczas przesilenia letniego.

Zobacz także

Niemcy
Co zwiedzić w Niemczech?
Niemcy
Najlepsze plaże w Niemczech
Niemcy
Życie nocne w Niemczech
Niemcy
Parki narodowe w Niemczech
Niemcy
Aktywny wypoczynek w Niemczech
Niemcy
Poza szlakiem w Niemczech
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon