Andalsnes

4.33       Zobacz opinie (6)

Andalsnes to niezwykłe miasteczko, które zlokalizowane jest w gminie Rauma w hrabstwie More og Romsdal. Jeśli wybierzesz się na wycieczkę po tej niewielkiej miejscowości, to będziesz miał okazję podziwiać wspaniałą przyrodę, której idealnym przykładem może być Romsdalfjord, oraz ciekawą architekturę, jak np. Grytten Church. Jeśli planujesz dostać się do miasteczka, które liczy ledwie 3 tys. mieszkańców, to z pewnością spodoba Ci się fakt, że przebiega tutaj europejska autostrada E136 i norweska County Road 64, dzięki czemu nie będziesz mieć żadnych problemów, by dotrzeć na miejsce.

Andalsnes, Norwegia - © Zielonamapa

Ponadto Andalsnes znajduje się w pobliżu Drogi Trolli, więc przyjeżdżając w te okolice, nie będziesz mógł narzekać na brak atrakcji. Samo miasteczko poza wyjątkową okolicą słynie z jednego z najbardziej popularnych portów o nazwie Tindekaia, gdzie swój przystanek mają m.in. ogromne statki wycieczkowe takie jak Costa Atlantica. Atrakcje, które znajdziesz w Andalsnes, spodobają się zarówno tradycyjnym turystom, jak i typowym miłośnikom natury, dlatego przygotuj się na niesamowite wrażenia związane z wycieczką po tym przepięknym miejscu. W pierwszej kolejności udaj się do Norsk Tindesenter, gdzie będziesz miał okazję m.in. poznać historię norweskich wspinaczek górskich. Zrób też przystanek w niepowtarzalnej Kaplicy Kolejowej, której wnętrze z pewnością Cię zaskoczy. Nie zapomnij udać się na Rampestreken, wspaniały punkt widokowy, który zaostrza apetyt na lokalną przyrodę. Jeśli preferujesz wakacje na łonie natury, to nie możesz ominąć Romsdalseggen, który jest wyjątkowym szlakiem pozwalającym na poznanie przepięknych widoków. Warto również wybrać się do doliny Romsdalen, gdzie będzie na Ciebie czekać masyw górski Trolltindene. Ponadto będąc w Andalsnes nie zapomnij o przepięknej rzece Rauma oraz Hornvatnet, które będą niczym oaza dla osób pragnących spokoju.

Dla kogo Andalsnes?

Miasteczko z pewnością spodoba się osobom, które chcą uciec od wielkomiejskiego hałasu i odpocząć podziwiając góry takie jak Romsdalhornet. Poza tym swoje miejsce znajdą miłośnicy aktywności fizycznej, którym marzy się wyzwanie, którym może być wspinaczka po Trollveggen. Jeśli jesteś jednym z nich, a w dodatku cenisz sobie nietypowe miasteczka, to Andalsnes będzie dla Ciebie idealnym wyborem.

Zdjęcia

  • Andalsnes
  • Andalsnes
  • Andalsnes
  • Andalsnes
  • Andalsnes
  • Andalsnes
  • Andalsnes
  • Andalsnes
  • Andalsnes
  • Andalsnes
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Zobacz także

Norwegia
Co zwiedzić w Norwegii?
Norwegia
Życie nocne w Norwegii
Norwegia
Parki narodowe w Norwegii
Norwegia
Aktywnie w Norwegii
Norwegia
Poza szlakiem w Norwegii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon