Droga Atlantycka

4.17       Zobacz opinie (6)

Droga Atlantycka to niezaprzeczalnie jedna z najpiękniejszych tras na świecie, która co roku przyciąga tłumy turystów. Przebiega ona przez More og Romsdal i łączy wyspę Averoy ze stałym lądem oraz półwyspem Romsdalshalvoya. Jeśli marzysz o wyjątkowej podróży po Norweskiej Konstrukcji Stulecia i pragniesz zobaczyć przepiękne tereny, to nie wahaj się i udaj się na drogą nr 64, by doświadczyć wyjątkowej przygody, która zostanie w pamięci na długie lata.

Droga Atlantycka
Droga Atlantycka, Norwegia - © Zielonamapa

Trasa przebiega między wioskami Karvag w Averoy a Vevang w Hustadvika, więc możesz być pewien, że w czasie wycieczki będziesz miał okazję podziwiać wspaniałe widoki. Poza tym planując wycieczkę, możesz wziąć pod uwagę kilka miejsc, które dodatkowo zadbają o Twoje pozytywne wrażenia. Jednym z pierwszych przystanków może być np. wioska Bud nad Zatoką Hustadvika, która jest idealnym miejscem dla osób kochających wędkować. Dalej możesz zboczyć trochę trasy, by udać się na Trollstigen prowadzącą przez przełęcz Alnesreset do Nordfjord. W czasie wyprawy warto również pojechać do Alesund, przepięknego miasta, które słynie ze swojej unikalnej, secesyjnej architektury.

Dla kogo Droga Atlantycka?

Jeśli kochasz jazdę samochodem i marzysz o najlepszej wycieczce na świecie, to zdecydowanie Droga Atlantycka będzie dla Ciebie. W dodatku jest to trasa przeznaczona dla każdego, kto lubi podziwiać przepiękne krajobrazy i lubi czuć dreszczyk emocji związany z ogromem tego, co można zobaczyć.

Zdjęcia

  • Droga Atlantycka
  • Droga Atlantycka
  • Droga Atlantycka
  • Droga Atlantycka
  • Droga Atlantycka
  • Droga Atlantycka
  • Droga Atlantycka
  • Droga Atlantycka
  • Droga Atlantycka
  • Droga Atlantycka
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Podczas podróży możesz również odwiedzić kilka wysepek takich jak Geitoya, które stanowią idealne miejsce spokojnych spacerów oraz podziwiania świata wokół. Warto również zatrzymać się na chwilę w Farstadsanden, gdzie będzie na Ciebie czekać przepiękna plaża prowadząca do latarni morskiej Nordneset. Nie zapomnij także o przystanku Haga, gdzie spacerując, będziesz miał okazję zobaczyć wyjątkową rzeźbę zwaną Columna Transatlantica.

Zobacz także

Norwegia
Co zwiedzić w Norwegii?
Norwegia
Życie nocne w Norwegii
Norwegia
Parki narodowe w Norwegii
Norwegia
Aktywnie w Norwegii
Norwegia
Poza szlakiem w Norwegii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon