Jotunheimen

4.33       Zobacz opinie (6)

Jotunheimen to jedno z pasm górskich znajdujących się w Górach Skandynawskich, które położone są na południu Norwegii. Jeśli lubisz piesze wycieczki, to z pewnością spodobają Ci się wędrówki po ok 3500 m2 przepięknych gór, gdzie znajdują się dwa najwyższe szczyty w Skandynawii Galdhopiggen o wysokości 2469 m n.p.m. oraz Glittertind, który mierzy 2452 m n.p.m. Zatem przygotuj wygodne buty i udaj się do regionu Opplan i Sogn og Fjording na podróż, która odmieni Twoje życie.

Jotunheimen

Jotunheimen, Norwegia - © Zielonamapa

Wybierając się w te okolice, raczej nie doświadczysz atrakcji typowo turystycznych takich jak muzea czy galerie sztuki, ponieważ w tym miejscu dominuje przede wszystkim natura. Niech Cię jednak to nie martwi, ponieważ Jotunheimen posiada tak wiele miejsc, że na pewno zrekompensuje Ci ten brak. Na sam początek możesz wybrać się do DNT Fondsbu, ośrodek turystyczny, który może stać się Twoją bazą wypadową do Besseggen, gdzie może będziesz miał okazję zobaczyć renifera tundrowego, lub nad jezioro Holsbruvatnet, które stanowi jedno z najpiękniejszych akwenów w okolicy. Ponadto nie zapominaj o przełęczy górskiej Fantestein oraz podróży po Sognefjellsvegen, najwyższej drodze przez góry w Europie Północnej. Jeśli lubisz biwakowanie, to z pewnością Cię ucieszy, że te atrakcje wpisują się w teren Parku Narodowego Jotunheimen, który umożliwia turystom nocleg w dowolnym miejscu. Dzięki temu możesz odpocząć w czasie wędrówek i zebrać siły, by zobaczyć jeszcze inne, równie ważne, punkty w czasie podróży. Pamiętaj również o przepięknym wodospadzie Vettisfossen, którego wysokość wynosi 275 m oraz Jostedalsbreen, czyli największym lodowcu w Europie.

Dla kogo Jotunheimen?

Jotunheimen to miejsce dla prawdziwych miłośników natury, którzy kochają piesze wycieczki i wspaniałe krajobrazy. Jeśli dotąd nie miałeś okazji tak spędzić wolnego czasu, to nie zastanawiaj się dłużej i zaplanuj podróż, po tych przepięknych górach. Możesz mieć pewność, że nic na tym nie stracisz, a możesz wiele zyskać.

Zdjęcia

  • Jotunheimen
  • Jotunheimen
  • Jotunheimen
  • Jotunheimen
  • Jotunheimen
  • Jotunheimen
  • Jotunheimen
  • Jotunheimen
  • Jotunheimen
  • Jotunheimen
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Zobacz także

Norwegia
Co zwiedzić w Norwegii
Norwegia
Życie nocne w Norwegii
Norwegia
Parki narodowe w Norwegii
Norwegia
Aktywnie w Norwegii
Norwegia
Poza szlakiem w Norwegii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon