Lofoty

ŚWIETNIE

Lofoty to jeden z najbardziej atrakcyjnych zakątków Norwegii. Surowe, ośnieżone szczyty, zielone doliny, białe plaże, szmaragdowe morze, kolorowe domki rybackie i charakterystyczne rzędy drewnianych żerdzi pełnych suszących się dorszy tworzą prawdziwie rajskie krajobrazy. Latem słońce prawie w ogóle nie chowa się tu za horyzontem, a zimą istnieje naprawdę duża szansa na upolowania tańczącej na niebie zorzy polarnej.

Lofoty

Lofoty, Norwegia – © zielonamapa

Archipelag najlepiej zwiedzać na czterech albo dwóch kółkach. Wszystkie wyspy połączone są ze sobą mostami i tunelami. Cały odcinek międzynarodowej drogi E10 biegnący przez Lofoty nosi miano Narodowego Szlaku Turystycznego przyznawane wyłącznie najbardziej malowniczym norweskim trasom. Na wyspy najszybciej dostaniesz się  promem z Bodo (przewozi również samochody, w sezonie letnim kursuje nawet kilka razy dziennie).

Dla kogo?

Lofoty to zdecydowanie kierunek dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Doskonale odnajdą się tu amatorzy pieszych wędrówek, wypraw kajakowych, surfowania, raftingu, a także osoby uwielbiające samochodowe i motocyklowe road- tripy. To również atrakcyjna destynacja dla fotografów – długie, letnie dni zapewniają świetne warunki do robienia zdjęć.