Narwik

4.17       Zobacz opinie (6)

Narwik to niezwykła miejscowość znajdująca się w regionie Nordland ok 240 km za kołem podbiegunowym. Jest miastem o charakterze portowym, dlatego, jeśli udasz się na wycieczkę po okolicy, to z pewnością zauważysz przepiękny Ofotfjord i jego wyjątkową atmosferę. Ponadto będzie na Ciebie czekać kilka szczególnych atrakcji, które znajdziesz zarówno w samym miasteczku, jak i w jego okolicach.

Narwik

Narwik, Norwegia - © Zielonamapa

Jeśli interesujesz się historią, to zapewne zainteresuje Cię fakt, że pierwsze wzmianki o Narwik sięgają już epoki kamienia i na jego terenie dawniej istniała osada wikińska. Ponadto w mieście prężnie rozwijał się przemysł, dlatego powstało Museum Nord, które poświęcono właśnie tej tematyce. Dla miasta okres wojenny jest niezwykle ważny, jeśli interesujesz się II Wojną Światową, to możesz udać się do Narvik War Museum, gdzie będziesz mógł zobaczyć m.in. wystawę o ORP Grom, która powstała przy współpracy z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. W dodatku w samym mieście znajdziesz również polski akcent w postaci pomnika polskich marynarzy, którzy brali udział w Bitwie o Narwik w 1940 roku. Jeśli jednak preferujesz inną tematykę, to nie martw się, w Narwik znajdziesz również Narvik Motor Museum, w którym będziesz mógł podziwiać przeróżne motele tych wspaniałych maszyn.

Dla kogo Narwik?

Narwik jest miastem zdecydowanie dla ludzi ceniących sobie historię i miłośników natury oraz aktywności fizycznej. Jeśli marzysz o miejscu, gdzie będziesz mógł w spokoju podziwiać wspaniałe okoliczności przyrody lub też poznać wyjątkową kulturę, to jest to miejsce dla Ciebie.

Zdjęcia

  • Narwik
  • Narwik
  • Narwik
  • Narwik
  • Narwik
  • Narwik
  • Narwik
  • Narwik
  • Narwik
  • Narwik
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Fiord Rombaken

Odwiedzając to miasteczko, pamiętaj również o jego naturalnej odsłonie. W okolicy znajdziesz przepiękne miejsca, które dostarczą Ci nie tylko wyjątkowych wrażeń estetycznych, ale również zadbają o Twoją kondycję, ponieważ tereny wokół wręcz zachęcają do wędrówek na łonie natury. W pierwszej kolejności udaj się nad fiord Rombaken, którego krajobraz zachwyca pod każdym względem, a także spróbuj wejść na szczyt Rombakstotta mierzącego ok 1230 m.

Narvikfjellet

Jeśli w Twoim życiu ważna jest aktywność fizyczna, a do tego lubujesz się w sportach zimowych, to nie może Cię zabraknąć w Narvikfjellet, wspaniałego ośrodka narciarskiego, który poza pięknym widokiem gwarantuje ciekawe trasy narciarskie. Natomiast, gdy wolisz podziwiać krajobraz bardziej statycznie, to możesz udać się kolejką górską do Fjellheisrestaurant, restauracji znajdującej się na wysokości 656 m. Na miejscu będziesz mógł obserwować okolicę Narwik, fiord, a nawet zabytkowy port rudy.

Zobacz także

Norwegia
Co zwiedzić w Norwegii?
Norwegia
Życie nocne w Norwegii
Norwegia
Parki narodowe w Norwegii
Norwegia
Aktywnie w Norwegii
Norwegia
Poza szlakiem w Norwegii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon