Nordfjord

4.33       Zobacz opinie (6)

Nordfjord jedna z ciekawszych dzielnic położonych w północnej części okręgu Sogn og Fjordane. Wybierając się na wycieczkę po jej terenach, będziesz mógł zobaczyć praktycznie wszystko, począwszy od oceanu, przez lodowce, na górach kończąc. Znajdziesz tutaj również wiele fiordów, w tym Geirangerfjord oraz Sognefjord, które również warto odwiedzić przy okazji. Dawniej Nordfjord był silnym ośrodkiem władzy wikingów, który dziś można uznać za miejsce pełne przepięknych krain takich jak Gloppen czy Eid. W czasie wycieczki przygotuj się na wiele atrakcji, wędrówek i niesamowitego czasu, który zapamiętasz na długo.

Nordfjord
Nordfjord, Norwegia - © Zielonamapa

Pamiętaj, że ten region to przede wszystkim natura, która sprawia, że Nordfjord jest niezwykłym kierunkiem turystycznym, który dostarcza pięknych widoków oraz różnego rodzaju aktywności takich jak narciarstwo czy hiking. Wśród wielu miejsc, warto udać się do Harpefossen, fantastycznego ośrodka narciarskiego, dzięki któremu będziesz mógł zwiedzić wspaniałe trasy, dbając przy tym o kondycję. Jeżeli lubisz spokojniejsze miejsca, to z pewnością spodoba Ci się jezioro Lovatnet, gdzie będziesz mógł zobaczyć Norwegię w najlepszym wydaniu. Nie zapomnij też o Alfotbreen, godnym podziwu lodowcu, którego powierzchnia wynosi 17 km2.

Dla kogo Nordfjord?

Nordfjord to miejsce, w które jako dawny ośrodek wikingów, z pewnością, przyciągnie miłośników historii. Ponadto region stanowi przepiękną wizytówkę kraju, dzięki czemu każda osoba kochająca piesze wycieczki i wspaniałe krajobrazy znajdzie w tutaj swoją własną oazę. Jeśli więc pragniesz poznać nietuzinkową odsłonę Norwegii, to jest to miejsce dla Ciebie.

Zdjęcia

  • Nordfjord
  • Nordfjord
  • Nordfjord
  • Nordfjord
  • Nordfjord
  • Nordfjord
  • Nordfjord
  • Nordfjord
  • Nordfjord
  • Nordfjord
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Sagastad

Jeśli jesteś fanem epoki wikingów i marzysz o tym, by poznać ich niesamowitą historię, to nie może Cię zabraknąć w Sagastad, który dostarcza niesamowitej wiedzy odnośnie do tej tematyki.

Nordfjord Folk Museum

Ponadto możesz się udać do Nordfjord Folk Museum, gdzie będziesz mógł zobaczyć ponad 40 budynków związanych z życiem ówczesnych mieszkańców, a wśród nich najstarsze pochodzą z XVII wieku. A gdy zamiast historii wolisz sztukę, to warto mieć na uwadze Galerię Froya, gdzie poza wspaniałymi obrazami, będą na Ciebie czekać unikalne rzeźby.

Zobacz także

Norwegia
Co zwiedzić w Norwegii?
Norwegia
Życie nocne w Norwegii
Norwegia
Parki narodowe w Norwegii
Norwegia
Aktywnie w Norwegii
Norwegia
Poza szlakiem w Norwegii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon