Trolltunga

3.88       Zobacz opinie (8)

Trolltunga jest charakterystyczną skałą, której nazwa oznacza dosłownie „język trolla”. Znajdziesz ją na pograniczu płaskowyżu Hardpangervidda, którego wysokość wynosi ok 1100 m n.p.m. Jest to jedna z największych atrakcji Norwegii, a dzięki wyjątkowej trasie, która wymaga nie lada kondycji, jej popularność stale rośnie. Dlatego, jeśli jesteś wprawionym miłośnikiem wędrówek i masz dobre buty trekkingowe, to nie wahaj się i wyrusz w jedną z najciekawszych podróży Twojego życia.

Trolltunga

Trolltunga, Norwegia - © Zielonamapa

Jeśli planujesz wyprawę na Trolltungę, to w miarę możliwości zostań w okolicy na dłużej, ponieważ poza tą wymagającą trasą, znajdziesz również inne, ciekawe atrakcje. Jedną z nich niewątpliwie jest Norweskie Muzeum Energetyki Wodnej, które znajdziesz w miejscowości Tyssedal. W tym miejscu będziesz mógł zobaczyć m.in. dokumentację poświęconą zagadnieniu energetyki wodnej, włączając w to jej historię oraz rozwój na przestrzeni lat. Jeśli jednak wolisz pozostać na łonie natury, to możesz wybrać się nad Latefossen, wodospad mierzący ok 95 m lub Buarbreen, niewielki lodowiec oddalony o 6 km od miasteczka Odda.

Dla kogo Trolltunga?

Ze względu na trudny szlak prowadzący do skały Trolltunga, jest to miejsce głównie dla osób doświadczonych we wspinaczce. Jeśli jednak podróżujesz z rodziną, to możesz skupić się na innych atrakcjach, których w okolicy nie brakuje. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, możesz być pewien, że się nie zawiedziesz.

Zdjęcia

  • Trolltunga
  • Trolltunga
  • Trolltunga
  • Trolltunga
  • Trolltunga
  • Trolltunga
  • Trolltunga
  • Trolltunga
  • Trolltunga
  • Trolltunga
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Nim udasz się na wycieczkę do Trolltunga, pamiętaj, że jest to trasa trudna i miejscami może być niebezpieczna, dlatego nie jest to dobre miejsce dla dzieci i osób, które nie mają większego doświadczenia w trekkingu. Na przejście szlaku zarezerwuj sobie ok 10-12 h, ponieważ jego długość wynosi ok 27 km i rozpoczyna się w Skjeggedal. Do tej miejscowości dojedziesz autobusem, co będzie ogromną zaletą w drodze powrotnej.

Co zabrać ze sobą?

Pamiętaj, by do plecaka zapakować zapas prowiantu i wody, ponieważ na trasie nie uświadczysz obiektów, które mogłyby te zapasy uzupełnić. Jeśli jesteś gotów wyruszyć na podbój tej niesamowitej skały, to przygotuj się również na wspaniałe widoki, które będziesz mógł podziwiać po drodze. Gdy dojdziesz na miejsce, nie zapomnij spojrzeć w dół, a Twoim oczom ukaże się przepiękne jezioro Ringedalsvatnet, które znajduje się ok 700 m pod skałą.

Zobacz także

Norwegia
Co zwiedzić w Norwegii?
Norwegia
Życie nocne w Norwegii
Norwegia
Parki narodowe w Norwegii
Norwegia
Aktywnie w Norwegii
Norwegia
Poza szlakiem w Norwegii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon