Bieszczady

SPOKO

Bieszczady są wyjątkowym regionem, na który składają się dwa pasma górskie w Karpatach. Mieszczą się one między Przełęczą Łupkowską a Przełęczą Wyszkowską. Położone są zarówno w Polsce, jak i Ukrainie, dlatego dzielą się na Bieszczady Zachodnie i Wschodnie. Na terenie Polski znajduje się część Bieszczad Zachodnich z najwyższym szczytem Tarnicą, którego wysokość wynosi 1346 m n.p.m. W tym rejonie można spotkać zwierzęta oraz rośliny, których nie zobaczy się w innych częściach kraju. Wśród zwierząt można wyróżnić wilki i orły przednie, natomiast roślinność to przede wszystkim Barwinak pospolity oraz Rudbekia naga.

Solina

Solina, Bieszczady, Polska – © Shutterstock

Region ten poza unikalną fauną i florą posiada jedyny w swoim rodzaju krajobraz, który co roku przyciąga coraz więcej turystów. Bieszczady prócz pięknych widoków oferują również atrakcje, na które chętnie zobaczą nie tylko fani wycieczek wysokogórskich, ale praktycznie każdy, kto zdecyduje się na przyjazd.

Dla kogo?

Region ten jest uwielbiany przez ludzi aktywnych i pasjonatów gór ze względu na barwne szlaki, które stanowią atrakcję samą w sobie. Dzięki nim ludzie dostarczają organizmowi odpowiednią dawkę aktywności, a pięknym widokom zmysły mają zagwarantowane niesamowite doznania estetyczne. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że w Bieszczadach miejsce dla siebie znajdą również miłośnicy sztuki, historii, zakochane pary, a nawet rodziny z dziećmi.