Bory Tucholskie

SPOKO

Bory Tucholskie są jednym z największych borów sosnowych w Polsce i zajmują blisko 3 tys. km2. Znajdują się w województwie pomorskim, w okolicach Chojnic i Brusy, których mieszkańcy mogą pochwalić się niesamowitym krajobrazem. Na obszarze tego kompleksu znajdziesz niezwykle bogatą roślinność, wśród której można wyróżnić przede wszystkim sosny oraz przepiękne zwierzęta takie jak jelenie, dziki, a nawet wilki. 

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie, Polska – © Shutterstock

Jednak Bory Tucholskie to nie tylko drzewa, to przede wszystkim wspaniały obraz przyrody, która ukoi Twoje nerwy i pokaże, że świat może być piękny. Wystarczy, że udasz się nad Jezioro Charzykowskie lub Wdzydze, by móc podziwiać spokojną toń wody, a może nawet pożeglować. W Fojutowie natomiast możesz zobaczyć wyjątkowy zabytek architektury w postaci XIX-wiecznego akweduktu. Kolejnym przystankiem w Borach może być rezerwat przyrody Bagno Grzybna lub Park Narodowy Bory Tucholskie, gdzie poznasz wyjątkowo malownicze tereny.

Dla kogo?

Wybierz Bory Tucholskie, jeśli pragniesz odpocząć od zgiełku miast i codziennej, nieraz bardzo trudnej, pracy. Na pewno odpoczniesz na łonie natury oraz spędzisz aktywnie czas.