Cieszyn

4.33       Zobacz opinie (6)

Cieszyn jest wyjątkowym miastem, który łączy w sobie dwie przepiękne kultury i tradycje. Znajduje się ono w południowej Polsce w województwie śląskim i do 1920 roku był jednolitym miastem, który łączył Polskę i Czechy. Po tym czasie powstały dwie części zwane Miastem Cieszyn oraz Czeskim Cieszynem, które oddziela od siebie przepiękna rzeka Olza.

Cieszyn

Dzieje tej miejscowości mają początek już w IX wieku, więc zwiedzając ją, przygotuj się na dawkę niesamowitej historii.   Nie zapomnij również o tym, że w czasie wycieczki do Cieszyna, możesz również liczyć na wycieczkę po pięknym rezerwacie przyrody Kopce, który znajduje się na prawym brzegu Olzy. Przy okazji możesz również odwiedzić czeską część miasta, na której również nie brakuje przepięknych miejsc, jak np. Żermanice.

Dla kogo?

Cieszyn jest miastem, w którym z pewnością spodoba się osobom ceniącym historię i wspaniałą kuchnię słynącą z wyśmienitego strudla. Miejsce to stanowi również wspaniałą ścieżkę edukacyjną dla rodzin z dziećmi, która objawia się nawet w postaci Muzeum Drukarstwa. Poza tym nawet, jeśli nie interesuje Cię poznawanie miasta od tej strony, to możesz być pewien, że jego nieodparty urok sprawia, że po prostu pokochasz to miasto.

Zdjęcia

  • Cieszyn
  • Cieszyn
  • Cieszyn
  • Cieszyn
  • Cieszyn
  • Cieszyn
  • Cieszyn
  • Cieszyn
  • Cieszyn
  • Cieszyn
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Góra Zamkowa

Odwiedzając Cieszyn, w pierwszej kolejności powinieneś wybrać się na Górę Zamkową, na której możesz zwiedzić wiele ciekawych zabytków. Wśród nich znajdziesz m.in. pozostałości wspaniałego grodu gotycko-renesansowego, czyli Zamek, Wieżę Piastowską oraz Rotundę pw. Św. Mikołaja. Ponadto warto zwiedzić Muzeum Śląska Cieszyńskiego, które jest najstarszym działającym muzeum w Europie Środkowej, którego eksponaty można podziwiać nieprzerwanie od 1802 roku.

Wenecja Cieszyńska

Jeśli lubisz poznawać urocze zakątki miast, to koniecznie udaj się na ulicę Przykopa, gdzie zobaczysz budynki z XVIII wieku, do których prowadzą mostki, dzięki czemu ten fragment Cieszyna zwany jest Wenecją Cieszyńską. A gdy znajdziesz się na ulicy Trzech Braci, zatrzymaj się na chwilę przy średniowiecznej studni, która stanowi jeden z najważniejszych symboli miasta.

Zobacz także

Polska
Co zwiedzić w Polsce?
Polska
Najlepsze plaże w Polsce
Polska
Życie nocne w Polsce
Polska
Parki narodowe w Polsce
Polska
Aktywnie w Polsce
Polska
Poza szlakiem w Polsce
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon