Gdańsk

SPOKO

Gdańsk jest miastem portowym, które zostało założone około X wieku. Mieści się nad Zatoką Gdańską u ujścia Motławy do Wisły, a dokładniej na Żuławach Wiślanych. Jest stolicą województwa pomorskiego i wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. W Gdańsku podobnie, jak w reszcie nadmorskich miast, klimat uzależniony jest od morza, które latem pochłania ciepło, by zimą je oddać. Dzięki temu mieszkańcy mogą cieszyć się ciepłą i słoneczną jesienią, która łagodnie przechodzi w kolejne pory roku.

Gdańsk

Gdańsk, Polska – © Shutterstock

Wbrew pozorom miasto może poszczycić się licznymi terenami zielonymi, które stanowią ponad 4 tys. hektarów powierzchni. Gdańsk słynie z wielu parków takich jak największy Park im. Ronalda Reagana oraz obszarów chronionych jak Trójmiejski Park Krajobrazowy czy Wyspa Sobieszewska. Ponadto uznawany jest za najczystsze, pod względem powietrza i wody, miasto w Polsce.

Dla kogo?

Jako miasto turystyczne przyciąga wszystkie grupy pokolenia. Odpowiedzialna za to jest bogata oferta gastronomiczna i rekreacyjna. Ta ostatnia przyciąga zwłaszcza ludzi młodych, pragnących dobrej zabawy. Ponadto posiada wiele atrakcji, które przeznaczone są również dla najmłodszych odwiedzających, dlatego jest miastem przyjaznym rodzinom z dziećmi. Jednak nie można zapomnieć, że dzięki swojej licznej zieleni, Gdańsk przyciąga również miłośników natury, przez co można założyć, że każdy niezależnie od wieku znajdzie w tym mieście coś dla siebie.