Gdańsk

4.08       Zobacz opinie (12)

Gdańsk jest miastem portowym, które zostało założone około X wieku. Mieści się nad Zatoką Gdańską u ujścia Motławy do Wisły, a dokładniej na Żuławach Wiślanych. Jest stolicą województwa pomorskiego i wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. W Gdańsku podobnie, jak w reszcie nadmorskich miast, klimat uzależniony jest od morza, które latem pochłania ciepło, by zimą je oddać. Dzięki temu mieszkańcy mogą cieszyć się ciepłą i słoneczną jesienią, która łagodnie przechodzi w kolejne pory roku.

Gdańsk

Gdańsk, Polska - © Zielonamapa

Wbrew pozorom miasto może poszczycić się licznymi terenami zielonymi, które stanowią ponad 4 tys. hektarów powierzchni. Gdańsk słynie z wielu parków takich jak największy Park im. Ronalda Reagana oraz obszarów chronionych jak Trójmiejski Park Krajobrazowy czy Wyspa Sobieszewska. Ponadto uznawany jest za najczystsze, pod względem powietrza i wody, miasto w Polsce.

Dla kogo?

Jako miasto turystyczne przyciąga wszystkie grupy pokolenia. Odpowiedzialna za to jest bogata oferta gastronomiczna i rekreacyjna. Ta ostatnia przyciąga zwłaszcza ludzi młodych, pragnących dobrej zabawy. Ponadto posiada wiele atrakcji, które przeznaczone są również dla najmłodszych odwiedzających, dlatego jest miastem przyjaznym rodzinom z dziećmi. Jednak nie można zapomnieć, że dzięki swojej licznej zieleni, Gdańsk przyciąga również miłośników natury, przez co można założyć, że każdy niezależnie od wieku znajdzie w tym mieście coś dla siebie.

Zdjęcia

 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Gdańsk uznaje się za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej. Tutaj także powstała Solidarność. W Gdańsku znajdziemy ślady tych wydarzeń w postaci pomników i muzeów. Największe miasto w Trójmieście może poszczycić się licznymi zabytkami, ciekawą historią oraz dogodnym położeniem nad Morzem Bałtyckim.

Długi Targ

Położony jest w centralnej części miasta, Śródmieściu. Pełni funkcję rynku, a jednocześnie jest przedłużeniem ul. Długiej, z którą tworzy Drogę Królewską. Jest to główna trasa turystyczna, która rozpoczyna się od Bramy Wyżynnej. Na obszarze Rynku można znaleźć wiele atrakcji, do których można zaliczyć m.in. Fontannę Neptuna, Ratusz Główny Miasta, Bramę Zieloną i przepiękne kamienice wzniesione w epoce baroku.

AmberSky Koło Widokowe

Wyjątkowa atrakcja, która odwiedzającym może się kojarzyć ze słynnym London Eye. W Polsce obiekt ma wysokość 50 m, a także posiada 36 klimatyzowanych i ogrzewanych gondoli, gdzie w każdej zmieści się 8 osób. Korzystając z AmberSky, można spojrzeć na Gdańsk z zupełnie innej perspektywy, która z pewnością zachęci turystów do dalszego zwiedzania miasta.

Gdańsk to nie tylko morze i zabytki. To także centrum rozrywki, które oferują rozmaite bary, puby oraz kluby muzyczne. Jest to jedna z atrakcji, która spodoba się szczególnie ludziom ceniących sobie doskonałą atmosferę i świetną zabawę.

Pixel

Wyjątkowo klimatyczny lokal mieszczący się przy ul. Spichrzowej 22/1. W ofercie figurują wyśmienite i orzeźwiające drinki, które można spożyć z przyjaciółmi, oddając się przy tym rozrywce w postaci gier planszowych.

Craft Cocktails

Miejsce dla fanów kina gangsterskiego, których pociągają czasy prohibicji. Lokal, który jest urządzony w klimacie lat 20-30 oferuje ponad 200 marek alkoholu, a także autorskie syrop. Klimat dodatkowo podkręca oprawa muzyczna ulokowana głównie w jazzie i swingu.

Mała Sztuka

Mini Hawaje, które przenoszą w klimatyczną podróż po egzotycznych koktajlach na bazie rumu i wermutu. Jeśli ktoś lubi niecodzienne elementy, to z pewnością odnajdzie się w tym lokalu, który stawia przede wszystkim na ludzi.

Flisak ‘76

Pokoleniowa piwnica, której początki sięgają 1976 roku. Na miejscu czeka cała paleta wysokiej jakości koktajli oraz przeróżnych alkoholi serwowanych przez miłą i zarazem profesjonalną obsługę.

Game Over

Jak sama nazwa wskazuje, jest to miejsce, w którym można zatracić się w planszówkach z przyjaciółmi. Ponadto można sobie zamówić rozmaite drinki, które uznawane są za jedne z najlepszych w Trójmieście.

Pub RedLight

Nietuzinkowy lokal ociekający welurem i rozgrzewający do czerwoności. W ofercie ma świetną zabawę, o którą dba świetna obsługa serwująca niezwykle bogatą kartę. Pub ten przez mieszkańców jest uznawany za obowiązkowe miejsce do odwiedzenia.

Stary Maneż

Lokal orkiestra. Miejsce to zmienia postrzeganie na szeroko pojętą rozrywkę. Potencjał, jaki posiada gwarantuje prawdziwą karuzelę wrażeń, zarówno na koncercie rockowym, jak i w przytulnej kawiarni.

Sassy

Miejsce, w którym każdy się odnajdzie. Szczególnie jeśli ceni sobie dobrą muzykę i parkiet, który wprost namawia, by na niego wejść. W trakcie przerwy od pląsów można zbierać siły na wygodnych kanapach, sącząc orzeźwiające drinki.

Zobacz także

Polska
Co zwiedzić w Polsce?
Polska
Najlepsze plaże w Polsce
Polska
Życie nocne w Polsce
Polska
Parki narodowe w Polsce
Polska
Aktywnie w Polsce
Polska
Poza szlakiem w Polsce
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon