Gdynia

SPOKO

Jeszcze 100 lat temu Gdynia była rybacką wioską. Aktualnie jest najnowocześniejszym miastem Aglomeracji Trójmiejskiej (razem z Gdańskiem i Sopotem), które bardzo szybko się rozwija. Coraz więcej cenionych na rynku firm ma tu swoje siedziby. Nic dziwnego, że badania pokazują, że w Gdyni żyje się najlepiej w całej Polsce. Ponadto działa tu drugi co do wielkości port w Polsce. Specjalizuje się w przeładunkach, ale stąd także ruszają rejsy pasażerskie np. do Karlskrony w Szwecji.

Gdynia

Pomnik Żagle, Gdynia, Polska – © polandmfa

Z pewnością największym symbolem miasta jest klif Orłowski. Możesz przejść się brzegiem morza do molo w Orłowie, a na obiad pójść do lokalnych tawern i skosztować świeżo złowionych ryb. Aby w pełni poznać Gdynię, możesz zwiedzić port, stocznię, wjechać na Kamienną Górą i przejść się główną ulicą Świętojańską.

Dla kogo?

W Gdyni na początku lipca odbywa się Opener Festival, na którym możesz posłuchać światowych wykonawców muzycznych. Z pewnością Gdynia to doskonałe miejsce dla fanów kina. Co roku ma miejsce tutaj Polski Festiwal Filmów Fabularnych. Z pewnością najmłodsze miasto w Trójmieście dedykowane miłośnikom kultury. Ponadto Gdynia to doskonałe miejsce na tzw. city break. W ciągu 2 dni możesz zwiedzić najważniejsze zabytki (np. Dar Pomorza, Akwarium Gdyńskie, Kępę Redłowską).