Katowice

SPOKO

Katowice to miasto, które w ostatnich latach przeszło niesamowitą metamorfozę. Przez dłuższy czas było kojarzone z górnictwem i przemysłem, a obecnie pokazuje nam swoje nowe oblicze. Nowoczesność dotarła do Katowic. Mimo to nadal warto odwiedzić Osiedle Nikiszowiec, które pierwotnie zostało zbudowane dla górników z kopalni “Giesche”. Obecnie możesz tu podziwiać kamienice z czerwonej cegły z charakterystycznymi ramkami wokół okien. W pozostałych częściach miasta nie brakuje zieleni, terenów rekreacyjnych, a także udogodnień dla rowerzystów. Oferta kulturalna, rozrywkowa i naukowa rozwija się w szybkim tempie. Przykładowo, w czerwcu odbywa się w Katowicach festiwal muzyczny Tauron Nowa Muzyka, prezentujący muzykę jazzową i elektroniczną.

Katowice - co warto zobaczyć

Katowice, Polska – © ziemowitcabanek

W Katowicach znajdziesz Muzeum Śląskie – jedno z ciekawszych w Polsce. Pełno tu interaktywnych rozwiązań, instalacji, które pobudzą wyobraźnię, a także niemałe zabawy światłem i dźwiękiem. Jeśli lubisz muzea i to takie zrobione w stylu nowoczesnym będziesz wniebowzięty, a przy okazji dowiesz się bardzo wiele o historii Śląska.

Dla kogo?

Katowice to idealne miejsce dla Ciebie, jeśli lubisz sztukę uliczną. Praktycznie w całym mieście na ścianach kamienic możesz zobaczyć liczne murale. Wszystko dzięki Katowice Street Art Festival (obecnie: Katowice Street Art Urban Sound).. Dolina Trzech Stawów to jeden z najbardziej urokliwych zakątków w Katowicach. Położona jest w centrum miast. To właśnie tutaj znajdziesz ścieżki rowerowe, trasy do biegania, boisko do siatkówki, miejsce do wypożyczenia rowerów i oczywiście plażę.