Kołobrzeg

3.71       Zobacz opinie (14)

Kołobrzeg to cieszący się niesłabnącą popularnością kurort, ale też największe uzdrowisko w Polsce. Do tego ma turystom naprawdę sporo do zaoferowania. Zaczynając od pięknych, piaszczystych plaż, które spełnią oczekiwania zarówno plażowiczów, jak i spacerowiczów. W Kołobrzegu znaleźć też można sporo atrakcji, które pozwolą lepiej poznać i zrozumieć historię tego zakątka Polski. Gdzie zatem warto wpaść?

Kołobrzeg
Kołobrzeg, Polska - © Zielonamapa

Na pewno do Muzeum Oręża Polskiego, które w szczególności przypadnie do gustu fanom militariów. Na uwagę zasługuje również Muzeum Bursztynu, Muzeum w Ratuszu "Patria Colbergiensis" przybliżające historię samego miasta czy latarnia morska. Kołobrzeg posiada również sporo terenów zielonych oraz atrakcji skierowanych do najmłodszych wczasowiczów. Na gości czeka tu też dobrze rozwinięta baza hotelowa i gastronomiczna.

Dla kogo?

Kołobrzeg może być idealną propozycją na rodzinne wakacje. Przede wszystkim dlatego, że miasto oferuje atrakcje dla wszystkich, bez względu na wiek. Piękne tereny rekreacyjne będą sprzyjać zarówno spokojniejszemu, jak i bardziej aktywnemu wypoczynkowi na łonie przyrody. Zdjęcia

 • Kołobrzeg
 • Kołobrzeg
 • Kołobrzeg
 • Kołobrzeg
 • Kołobrzeg
 • Kołobrzeg
 • Kołobrzeg
 • Kołobrzeg
 • Kołobrzeg
 • Kołobrzeg
 • Kołobrzeg
 • Kołobrzeg
 • Kołobrzeg
 • Kołobrzeg
 • Kołobrzeg
 • Kołobrzeg
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Do miasta najlepiej wpaść latem, gdy będziesz mógł zarówno cieszyć się pięknymi plażami, jak i przyjemnymi terenami spacerowymi. Jeśli natomiast głównie interesuje Cię zwiedzanie, wtedy możesz tu przyjechać bez względu na porę roku czy pogodę.

 

Kołobrzeg to wszechstronny kurort, w którym można naprawdę ciekawie i całkiem intensywnie spędzić wakacje. Sprawdź, jakich miejsc nie możesz pominąć podczas pobytu w tym mieście.

Latarnia morska

Kołobrzeg
Latarnia morska, Kołobrzeg, Polska - © Zielonamapa

W Kołobrzegu znajdziesz kilka charakterystycznych budynków. Jednym z najbardziej znanych jest oczywiście latarnia morska (ul. Morska 1). Zbudowana została w XVII wieku. Podczas II wojny światowej została całkowicie zniszczona, ale na szczęście udało się ją postawić na nowo. Ma 26 m wysokości, a z jej szczytu rozpościera się przepiękny widok na morze, jak i sam Kołobrzeg.

Molo

Kołobrzeg
Molo, Kołobrzeg, Polska - © Zielonamapa

Kołobrzeskie molo nie jest tak znane czy popularne, jak to w Sopocie. Ale i po nim warto się przespacerować. Głównie dlatego, że oferuje naprawdę prześliczną panoramę Bałtyku, miasta i linii brzegowej.

Miasto Myszy

Wystawa, znana pod nazwą Miasto Myszy (ul. Morska 2), to propozycja przede wszystkim dla rodzin z dzieciakami. Podczas wizyty można zobaczyć najróżniejsze gatunki myszy, dla których stworzono tematyczne terraria.

Muzeum w Ratuszu "Patria Colbergiensis”

W samym centrum miasta koniecznie zajrzyj do Muzeum w Ratuszu "Patria Colbergiensis” (piwnice ratusza, ul. Armii Krajowej 12). Przybliża historię miasta, prezentując liczne dokumenty czy zdjęcia. Całość urządzono w podziemiach neogotyckiego ratusza.

Muzeum Bursztynu

Niewielkie Muzeum Bursztynu (ul. Waryńskiego 5) pozwala poznać historię jantaru, ale również zobaczyć, jak jest obrabiany, by później stać się elementem biżuterii. Na miejscu działa również sklep.

Muzeum Oręża Polskiego

Innym, godnym uwagi miejscem dla fanów historii i militariów jest Muzeum Oręża Polskiego (ul. Gierczak 5 oraz Armii Krajowej 13). Placówka powstała w 1963 roku. Znajduje się w dwóch lokalizacjach. W centrum muzeum zajmuje wnętrza Pałacu Brunszwickich. Na muzealną ekspozycją składa się broń (również ta używana na morzu) oraz jedna z największych w Polsce kolekcji mundurów.

Kołobrzeski Skansen Morski

Kołobrzeski Skansen Morski (ul. Szyprów 1) to jeden z nowszych oddziałów Muzeum Oręża Polskiego, otwarty dla zwiedzających w 2013 roku. Podczas wizyty będziesz mógł obejrzeć dwa okręty, jacht pełnomorski oraz broń. 

Kołobrzeg może się poszczycić naprawdę ładnymi plażami. A te znajdziesz zarówno w obrębie miasta, jak i w bliskim jego sąsiedztwie. Te położone na obrzeżach będą oferować nieco bardziej kameralną atmosferę.

Plaża Centralna

Najpopularniejszą, ale też najbardziej w sezonie zatłoczoną plażą jest Plaża Centralna. Wzdłuż niej rozciąga się park im. Stefana Żeromskiego. W ciągu dnia na plaży panuje bardzo gwarna atmosfera. Ale w okolicach zachodu słońca i wieczorem stanowi idealny cel spaceru.

Plaża Zachodnia

Jeszcze do niedawna była ona niedostępna dla turystów. Bowiem znajdowała się w rękach wojska. Dzięki temu, że przez wiele lat turyści nie mieli tutaj wstępu, mogła zachować swój dużo bardziej naturalny i dziki charakter. Świetne miejsce, jeśli chcesz uniknąć tłumów.

Plaża Zachodnia Radzikowo

Jeszcze dalej na zachód znajdziesz plażę Radzikowo. Jest ona odrobinę węższa, ale dalej niesamowicie urokliwa. Nawet w sezonie nie powinieneś tu spotkać wielkich tłumów. Idealne miejsce relaksu. 

 

Zobacz także

Polska
Co zwiedzić w Polsce?
Polska
Najlepsze plaże w Polsce
Polska
Życie nocne w Polsce
Polska
Parki narodowe w Polsce
Polska
Aktywnie w Polsce
Polska
Poza szlakiem w Polsce
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon