Kraków

4.35       Zobacz opinie (31)

Kraków jest chyba jedynym miejscem, poza Warszawą, w którym historia wylewa się na ulice. Dawna stolica Polski, miasto królów, które nigdy nie śpi. Może pochwalić się niesamowitą architekturą pamiętającą czasy średniowiecza. Słynąca również z przepięknych terenów zielonych, które łącznie zajmują prawie 400 ha. Do Krakowa należy również wiele rezerwatów takich jak Bielańskie Skałki czy Bonarka, a także blisko 260 pomników przyrody.

Kraków

Kraków, Polska - © Zielonamapa

Poza tym bardzo ważne jest, że Kraków może pochwalić się wieloma miejscami, w których świetnie spędzi czas zarówno senior, jak i rodziny z dziećmi. Jednym z takich miejsc są słynne Planty oraz Błonia, które wprowadzają ludzi w błogi, relaksujący stan, a dzieci dostarczają wiele miejsca do zabawy.

Dla kogo?

Jest to miasto typowo studenckie, dlatego z pewnością odnajdą się w nim ludzie ceniący sobie dobrą zabawę, ponieważ nie jest to miasto, które odpoczywa. Dlatego chcąc się wyciszyć, warto unikać ścisłego centrum, które zostało zdominowane przez życie nocne. Na szczęście stolica Małopolski może pochwalić się miejscami, w których można spokojnie się zrelaksować. W okolicy warto odwiedzić Oświęcim, Energylandia, Zalipie, Wieliczkę.

Zdjęcia

 • Kraków
 • Kraków
 • Kraków
 • Kraków
 • Kraków
 • Kraków
 • Kraków
 • Kraków
 • Kraków
 • Kraków
 • Kraków
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Miasto to słynie z wielu atrakcji o charakterze zarówno historycznym, jak i rozrywkowym. Dlatego warto zarezerwować sobie dużo czasu, by móc poznać duszę miasta nie tylko od strony zabytków, ale również innych miejsc, które zdecydowanie zasługują na szczególną uwagę.

Kopalnia soli „Wieliczka”

Jedna z najsławniejszych polskich kopalni mieszcząca się w Wieliczce. Dawniej wydobywano z niej sól kamienną, teraz można zwiedzać jej korytarze, poznając przy okazji dzieje kopalni. Na jej terenie mieści się unikalna kaplica św. Kingi, a także Groty Kryształowe, dzięki którym obiekt został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zamek Królewski na Wawelu

Dostojna rezydencja polskich królów, która na przestrzeni wieków doświadczyła wielu pożarów i grabieży, a mimo to ciągle można podziwiać jej mury. Dzięki czemu goście zamku mają szansę zobaczyć wyjątkowo piękne komnaty i apartamenty królewskie oraz pozostałe, niesamowite ekspozycje.

Muzeum Iluzji

400 m2 magii, która przenosi każdego do nowej, nieznanej rzeczywistości. Na terenie muzeum można poznać w sposób interaktywny sztukę iluzji, dzięki czemu odkryje się jej tajniki. Wizyta z pewnością dostarczy wiele radości każdemu, kogo interesuje ten typ rozrywki.

Kraków jest miastem, które doskonale rozumie pojęcie dobrej zabawy. Z tego względu powstało wiele unikalnych miejsc, które przyciągną ludzi chcących doświadczyć czegoś nowego i nieoczekiwanego.

Cosmic Minigolf Pub

Niekonwencjonalny lokal rodem z innej planety. Miejsce to gwarantuje niesamowitą podróż po galaktyce, w której przy okazji można się napić i zagrać w minigolfa.

Café Philo

Klimatyczny bar serwujący rozmaite alkohole. Wyróżnia się szczególną atmosferą, o którą dba wyjątkowa obsługa umiejąca czytać osobowość klientów jak otwartą kartę. Dzięki temu każdy odwiedzający ma szansę na unikalne napoje, dostosowane wyłącznie do jego potrzeb.

Alchemia

Pozycja obowiązkowa w czasie wizyty w Krakowie. Klub, który oferuje dobre piwo, wyjątkowy koncert, genialną atmosferę. W tym miejscu pragnie się, by czas się zatrzymał, choć na chwilę. Dzięki czemu można by się cieszyć otoczeniem odrobinę dłużej.

Teatr Cubano

Coś dla fanów latynoskich rytmów. Lokal nie tylko przyciąga wspaniałą muzyką, ale również bogatą ofertą drinków. Ponadto wnętrze przenosi gości do wyjątkowej, kubańskiej rzeczywistości.

Hevre

Lokal łączący w sposób idealny kawiarnię, restaurację, a nawet klub muzyczny. Hevre organizuje wiele wydarzeń, w które angażuje specjalistów z różnych dziedzin, a panująca w tym miejscu atmosfera dostarcza gościom niezapomnianych wrażeń.

Harris Piano Jazz Bar

Idealne miejsce dla fanów muzyki jazzowej. Lokal jest jedynym w Polsce, który prezentuje autorską muzykę jazzową na żywo. I to codziennie. Dodatkowo można raczyć się wspaniałym alkoholem serwowanym w wielu różnych odsłonach.

Sababa

Dowód na to, że Kazimierz jest nie tylko miejscem historycznym, ale również potrafi zdefiniować na nowo dobrą zabawę. W lokalu można zarówno spędzić spokojny wieczór w towarzystwie znajomych, jak i wyszaleć się na parkiecie. Wszystko to w towarzystwie wyśmienitych koktajli.

Shine Club Kraków

Wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa. Wystrój rodem z amerykańskich filmów. W dodatku klub podzielony jest na trzy części, a w każdej z nich dominuje inna muzyka, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto lokal współpracuje z najlepszymi DJ-ami z całego świata.

Zobacz także

Polska
Co zwiedzić w Polsce?
Polska
Najlepsze plaże w Polsce
Polska
Życie nocne w Polsce
Polska
Parki narodowe w Polsce
Polska
Aktywnie w Polsce
Polska
Poza szlakiem w Polsce
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon