Kraków

SPOKO

Kraków jest chyba jedynym miejscem, poza Warszawą, w którym historia wylewa się na ulice. Dawna stolica Polski, miasto królów, które nigdy nie śpi. Może pochwalić się niesamowitą architekturą pamiętającą czasy średniowiecza. Słynąca również z przepięknych terenów zielonych, które łącznie zajmują prawie 400 ha. Do Krakowa należy również wiele rezerwatów takich jak Bielańskie Skałki czy Bonarka, a także blisko 260 pomników przyrody.

Kraków

Kraków, Polska – © Shutterstock

Poza tym bardzo ważne jest, że Kraków może pochwalić się wieloma miejscami, w których świetnie spędzi czas zarówno senior, jak i rodziny z dziećmi. Jednym z takich miejsc są słynne Planty oraz Błonia, które wprowadzają ludzi w błogi, relaksujący stan, a dzieci dostarczają wiele miejsca do zabawy.

Dla kogo?

Jest to miasto typowo studenckie, dlatego z pewnością odnajdą się w nim ludzie ceniący sobie dobrą zabawę, ponieważ nie jest to miasto, które odpoczywa. Dlatego chcąc się wyciszyć, warto unikać ścisłego centrum, które zostało zdominowane przez życie nocne. Na szczęście stolica Małopolski może pochwalić się miejscami, w których można spokojnie się zrelaksować. W okolicy warto odwiedzić Oświęcim, Energylandia, Zalipie, Wieliczkę.