Łódź

3.62       Zobacz opinie (13)

Łódź jest miastem, które niekoniecznie ma dobrą opinię, a wcale na nią nie zasługuje. Jest to miejsce pełne street artu, klimatycznych knajp i filmowych atrakcji. Warto wiedzieć, że Łódź to nie tylko ulica Piotrkowska. Miasto skrywa wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Z pewnością wybierz się na Light Move Festival, czyli festiwal światła, który odbywa się w październiku. Po zmroku kilkadziesiąt kamienic zostanie podświetlonych. Zobaczysz ponad 25 instalacji w parkach, pasażach handlowych i w centrum miasta.

Łódź

Łódź, Polska - © Zielonamapa

Dla kogo?

Łódź to doskonałe miejsce dla miłośników kina. Koniecznie odwiedź Muzeum Kinematografii i SE-MA-FOR. Dużą popularnością cieszy się OFF Piotrkowska, czyli miejsce spotkań, które powstało w starej fabryce. Fundacja Urban Forms stworzyła szlak murali, które zdobią Łódź od wielu lat. Na pewno zobaczysz wiele ciekawych i niecodziennych murali. Jeśli lubisz dobrą zabawę, sztukę i industrialny klimat, to Łódź z pewnością jest miastem dla Ciebie.

Zdjęcia

  • Łódź
  • Łódź
  • Łódź
  • Łódź
  • Łódź
  • Łódź
  • Łódź
  • Łódź
  • Łódź
  • Łódź
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Ważnym elementem każdego dużego miasta jest jego nocna oferta rozrywkowa. Czasem to od niej zależy udany pobyt, dlatego warto rozejrzeć się w możliwościach, jakie oferuje Łódź. Wśród wielu ciekawych miejsc warto wymienić:

Łódź Kaliska

Trzypiętrowy budynek, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Do Łodzi Kaliskiej przychodzą ludzie starsi, niż na przykład do Czekolady czy Kokoo. Klimat tego miejsca jest jednym z najfajniejszych w Łodzi.

PiwPaw Łódź

Wyjątkowa piwiarnia posiadająca kilka pomieszczeń utrzymanych w wyjątkowym klimacie. Lokal dysponuje ponad setką kranów, co dla koneserów piwa oznacza niezapomniany czas. Dlatego warto zapamiętać adres ul. Piotrkowska 147, by w czasie odwiedzin udać się na chociaż jeden złocisty trunek.

Brush Barber Shop

Brush Barber Shop jest to niecodzienne połączenie dwóch odmiennych usług mieszczących się przy ul. Piotrkowskiej 138/140. Za dnia to miejsce świadczy usługi fryzjerskie, nocą zaś można się spotkać z przyjaciółmi na drinka.

K6 Pub

Znajduje się przy ul. Piotrkowskiej 6/4. Jest to wyjątkowo klimatyczne miejsce, które łączy miłośników gier i dobrej zabawy. W lokalu można zagrać w blisko 250 gier począwszy od typowych gier imprezowych, na tradycyjnych planszówkach kończąc.

Spaleni Słońcem

Idealne miejsce dla ludzi tęskniącymi za wakacjami. Lokal ten mieści się przy ul. Piotrkowskiej 138/140, gdzie oferuje szeroki wybór napojów oraz dań, które można spożyć w wyjątkowym miejscu. Lokal znajduje się na OFF Piotrkowska.

Ulica Piotrkowska

Ulica Piotrkowska jest najdłuższą ulicą  handlową w Europie. Ciągnie się przez 4 kilometry. Jest to miejsce spotkań, a jednocześnie centrum rozrywki i turystyki. Wzdłuż ul. Piotrkowskiej znajduje się wiele sklepów, barów i restauracji. Po drodze mijamy kamienice z oryginalnymi fasadami, które idealnie się komponują  z nowoczesnymi budynkami. Poza tym Łódź doczekała się Alei Gwiazd. Na głównej ulicy możemy zobaczyć kilkanaście, wmurowanych gwiazd z nazwiskami najważniejszych aktorów, reżyserów i operatorów. Jest to kolejne miejsce na mapie Łodzi, które podkreśla, że jest to miasto filmowe.

Zobacz także

Polska
Życie nocne w Polsce
Polska
Co zwiedzić w Polsce?
Polska
Parki narodowe w Polsce
Polska
Najlepsze plaże w Polsce
Polska
Aktywnie w Polsce
Polska
Poza szlakiem w Polsce
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon