Lublin

3.64       Zobacz opinie (11)

Stolica województwa lubelskiego uznawana jest nie tylko za piękne i intrygujące miasto, ale również za centrum kulturalne wschodniej Polski. Turystów do tego miasta przyciąga wszystko, począwszy od wyjątkowej historii, przez rozmaite atrakcje, na niebanalnych lokalach kończąc.

Lublin

Lublin, Polska - © Zielonamapa

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Lublin, będziesz miał okazję poznać jego niesamowite ulice, architekturę oraz unikalną atmosferę. Ponadto miasto stanowi również scenę dla wielu międzynarodowych wydarzeń artystycznych, wliczając w to m.in. różnego rodzaju festiwale i koncerty. Oferta miasta jest tak bogata, że z pewnością Cię zauroczy.

Dla kogo?

Jeśli jesteś sympatykiem historii, to Lublin na pewno Ci się spodoba. Lubisz dobrą zabawę? Spędź weekend w Lublinie i ciesz się niesamowitą ofertą dedykowaną studentom oraz ludziom lubiącym poznawać nocną odsłonę miasta. W pobliżu warto zobaczyć Sandomierz, Kazimierz Dolny oraz Zamość.

Zdjęcia

  • Lublin
  • Lublin
  • Lublin
  • Lublin
  • Lublin
  • Lublin
  • Lublin
  • Lublin
  • Lublin
  • Lublin
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Wschodnia część Polski ma to do siebie, że panująca na tym obszarze temperatura nie należy do najwyższych. Dlatego najlepiej odwiedź Lublin w środku wiosny lub w sezonie letnim. Będziesz miał pewność, że odwiedzający miasto zobaczysz wszystkie atrakcje, a w trakcie wycieczki będziesz cieszył się nienaganną pogodą.

Podstawą udanego wyjazdu są atrakcje oferowane przez wybrane miasto. Lublin jako centrum kultury idealnie się wywiązuje z tego zadania. Sprawdź, co może Cię zainteresować w Lublinie.

Państwowe Muzeum na Majdanku

Miejsce upamiętniające tragiczne wydarzenia rozgrywające się w czasie II Wojny Światowej. Muzeum powstało w 1944 r. na terenie dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Zwiedzając obiekt, poznasz, jak wyglądała codzienność więzienna. By móc wizualizować tamtą rzeczywistość stworzono wystawy, w których znajduje się m.in. odzież i zdjęcia.

Dworek Wincentego Pola

Jest to muzeum w całości poświęcone osobie Wincentego Pola. Dworek w latach 1804-1810 należała do ojca poety, Franciszka Ksawerego Pola. W środku zobaczysz m.in. rękopisy, dokumenty rodziny oraz XIX-wieczne meble.

Pomnik Unii Lubelskiej

Monument upamiętniający unię Królestwa Polskiego z Wielkim Księstwem Litewskim w 1569 roku. Powstał w 1826 roku według koncepcji Stanisława Staszica i projektu Feliksa Bentkowskiego i Pawła Malinowskiego. Pomnik jest obeliskiem utrzymanym w klasycystycznym stylu.

Piwnica pod Fortuną

Znajduje się przy Rynku w kamienicy Lubomelskich. W środku zobaczysz niesamowite polichromie z końca XVI wieku, które przedstawiają m.in. scenę „Amor i Wenus” wykonaną na podstawie ryciny Heinricha Ulricha.

By móc uznać miasto za potęgę turystyczną musisz sprawdzić również jego atmosferę pod osłoną nocy, gdy zaczyna się prawdziwe życie. Lublin pod tym względem ma wiele do powiedzenia, a wystarczy, że odwiedzisz jedno z tych miejsc.

Hellium

Oryginalny lokal, w którym główną rolę w wystroju odgrywają punkty świetlne, przypominające pasy startowe na lotnisku. W klubie masz pewność, że atmosfera, muzyka oraz drinki będą na najwyższym poziomie, co gwarantuje wspaniała obsługa.

Rzut Beretem

Wyjątkowy lokal oferujący wszystko to, co potrzebne jest do udanego wieczoru. W tym miejscu możesz spokojnie zjeść, zagrać w kręgle, obejrzeć film, a nawet przetańczyć całą noc. Rzut Beretem oferuje niezapomniane doznania, do których będziesz chciał wracać.

El Cubana

Idealne miejsce, jeśli kochasz latynoskie klimaty. Lokal utrzymany jest w kubańskiej rzeczywistości, w której możesz zapomnieć o tym, że jesteś w Polsce. Bar serwuje inspirowane Kubą drinki, a z głośników wydobywają się latynoamerykańskie przeboje.

Klub 30

Klub dedykowany ludziom, którzy przeżywają najlepszy wiek w życiu, czyli +30. W lokalu znajdziesz dwa poziomy, w których mieści się blisko 500 miejsc siedzących, a muzyka zahacza o najlepsze dekady swego istnienia, czyli lata 80. i 90. Ponadto możesz liczyć na wyborne drinki podawane przez wspaniałą obsługę.

Paragraf 14

Lokal, który przyciąga przede wszystkim studentów. Zlokalizowany jest w podziemiach przy ulicy Lengiewicza. Za dnia możesz napić się kawy, nocą zaś zaszaleć na parkiecie. Dodatkowo często organizowane są różnego rodzaju wydarzenia jak wspólne oglądanie transmisji sportowych czy karaoke dla amatorów.

Klub Graffiti

Najstarszy klub w Lublinie, który powstał w 1991 roku z inicjatywy dyrektora teatru Scena Ruchu i menadżera grupy VOO VOO, Mirosława Olszówkę. W środku znajdziesz profesjonalną salę koncertową, która gościła najlepsze polskie gwiazdy.

The Mist Club

Świeżynka na nocnej mapie Lublina. Lokal oferuje nowoczesne wnętrze, świetną muzykę i bezbłędną obsługę. Ponadto możesz zamówić kelnerów do stolika, dzięki czemu nie musisz stać w kolejce do baru, tylko cieszyć się wspaniałą atmosferą miejsca.

Blues Brothers Club

Jest to nieduży, ale bardzo klimatyczny pub utrzymany w piwnicznym stylu. Lokal jest specyficzny, ale dzięki temu wyjątkowy. Muzyka to przede wszystkim klasyka rocka, natomiast bar serwuje rozmaite alkohole, które podkręcają wyjątkowość tego miejsca.

Często zdarza się, że czołowe atrakcje miasta nie trafiają do serc podróżujących, którzy z każdym kolejnym zabytkiem czują coraz większe rozczarowanie. Dlatego Lublin zadbał również o to, by pokazać swoje niecodzienne oblicze.

Park Ludowy

Znajduje się w centrum Lublina od lat 50. XX wieku. Jego powierzchnia wynosi ok 23 ha i od samego początku istnienia stanowi centrum kulturalne miasta. Obecnie odbywa się tam wiele wydarzeń takich jak Festiwal Carnaval Sztukmistrzów organizowany od 2012 roku.

Dom Słów

Zwany również Izbą Drukarstwa, który został utworzony w 2014 roku i skupia się na historii lubelskiego drukarstwa. Mieści się w kamienicy należącej kiedyś do Ludwika Pocieja, który był wojewodą wileńskim. W środku zobaczysz zabytkowe maszyny drukarskie oraz wziąć udział w wyjątkowych warsztatach.

Podziemia Browaru Perła

Pomieszczenia, w których dawniej produkowano lokalne piwo. Obecnie zwiedzając obiekt, możesz m.in poznać historię miejsca, proces warzenia, by w końcu zdegustować browarne wyroby w sali, która niegdyś pełniła funkcję leżakowni Browaru.

Most Kultury

Jest to projekt mający na celu zjednoczenie ludzi dzięki rozmaitym wydarzeniom i warsztatom. Poza tym możesz udać się na koncert, piknik, czy projekcje filmowe, dzięki czemu most jest jedynym w swoim rodzaju punktem na mapie Lublina.

Kamień nieszczęścia

Obiekt znajduje się na skrzyżowaniu ulic Teodora Gruella i Jezuickiej. Związana jest z nim pewna legenda, według której każdy, kto odważy się dotknąć kamienia, może pożegnać się ze szczęściem w swoim życiu. Podobno odpowiedzialny za to jest kat, który w XV wieku na tym kamieniu ściął głowę niewinnego człowieka.

Zobacz także

Polska
Co zwiedzić w Polsce?
Polska
Najlepsze plaże w Polsce
Polska
Życie nocne w Polsce
Polska
Parki narodowe w Polsce
Polska
Aktywnie w Polsce
Polska
Poza szlakiem w Polsce
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon