Mikołajki

3.43       Zobacz opinie (7)

Mikołajki to wyjątkowa kraina osadzona w województwie warmińsko-mazurskim, która dawniej była osadą rybacką. Pierwsze wzmianki o Mikołajkach pojawiły się już w XV wieku, a ich nazwa prawdopodobnie pochodzi od imienia patrona żeglarzy, św. Mikołaja.

Mikołajki

Mikołajki, Polska - © Zielonamapa

Miejscowość ta jest nie tylko jedną z najlepszych wizytówek Mazur, ale również jedną z najpiękniejszych. Składa się na to niesamowity krajobraz oraz ciekawe atrakcje, które dodatkowo urozmaicają Twój pobyt w tym pięknym regionie.

Dla kogo?

Mikołajki to miejsce, które przyjmie każdego niezależnie od wieku. Liczne ścieżki i tereny zielone będą idealnym sposobem na spędzanie czasu na łonie natury. Natomiast kąpieliska staną się ulgą i prawdziwą rozrywką, jeśli przyjeżdżasz w te strony z rodziną i dziećmi.

Mazury

W okolicy Mikołajek, warto również odwiedzić Mrągowo, Augustów, Lidzbark, Olsztyn, Giżycko.

Zdjęcia

  • Mikołajki
  • Mikołajki
  • Mikołajki
  • Mikołajki
  • Mikołajki
  • Mikołajki
  • Mikołajki
  • Mikołajki
  • Mikołajki
  • Mikołajki
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Najlepszy okres na zwiedzanie regionu to lato. Jednak przygotuj się na tłumy ludzi łaknących słońca i wody. Dlatego, jeśli priorytetem podczas urlopu jest spokój, to rozważ wiosnę, kiedy jest spokojniej. Ponadto wtedy wszystko zaczyna się budzić do życia, co dodatkowo podkręca niesamowity klimat tego miejsca.

Mikołajki są niewielką miejscowością, która skupia się przede wszystkim na przepięknym krajobrazie. Mimo tego znajdziesz tu ciekawe miejsca, które potrafią przykuć uwagę odwiedzających na dłużej.

Ulica Michała Kajki

Najstarsza i zarazem najdłuższa ulica w mieście, która ze względu na swoje położenie stanowi główny punkt turystyczny w Mikołajkach. Przy jej granicach znajdziesz wiele sklepów i kwater. Udaj się na spacer, aby zaobserwować zabudowania z początku XX wieku.

Jezioro Mikołajskie

Jest to niewielkie jezioro w Mikołajkach, którego powierzchnia wynosi zaledwie 5 km2 i w okresie letnim stanowi centrum towarzyskie miasta. Nad jeziorem znajdziesz Port Żeglugi Mazurskiej, z którego dostaniesz się do innych miejscowości w regionie.

Wioska Żeglarska

Jest to największy port w Mikołajkach, w którym odbywa się m.in. Festiwal Szantowy organizowany na specjalnej barce. Ponadto w wiosce znajdziesz wiele sklepów i restauracji oraz możesz liczyć na różnego rodzaju koncerty i wydarzenia stanowiące niesamowitą atrakcję.

Muzeum Reformacji Polskiej

Powstało w 1973 roku z inicjatywy ks. Władysława Pilchowskiego, który był proboszczem parafii luterańskiej św. Trójcy w Mikołajkach. Do 2009 roku było to jedyne tego typu muzeum w Polsce. Zbiory, które tu zobaczysz dotyczą piśmiennictwa i drukarstwa polsko-ewangelickiego oraz eksponatów związanych z życiem religijno-kulturowym w Polsce.

Tropikana Aquapark

Idealna atrakcja dla rodzin, która łączy w sobie świetną zabawę oraz regenerację organizmu. Dla gości przewidziano różnego rodzaju baseny i zjeżdżalnie. Ponadto na terenie parku wodnego znajdziesz tężnie solankowe, sauny i jaskinie, które oczyszczają i wpływają pozytywnie na organizm.

Łuknajno

Rezerwat, który powstał w 1947 roku, by chronić kolonię łabędzia niemego. Znajduje się na części jeziora Łuknajno oraz sąsiednich terenach. Na obszarze rezerwatu poza chronionym ptactwem zaobserwujesz kormorany, żurawie, bekasy, mewy i wiele innych gatunków wodno-błotnych. Rezerwat wpisany został do rejestru biosfery UNESCO oraz należy do konwencji RAMSAR, która traktuje o ochronie terenów wodno-błotnych.

Wieża widokowa w kościele św. Mikołaja

Wyjątkowy punkt widokowy, dzięki któremu zobaczysz unikalną panoramę miasta oraz okolicznych jezior, w tym Śniardwy i Tałty.

Wyjeżdżając na wakacje, plan przeważnie obejmuje zwiedzanie różnych miejsc oraz wieczorne wyjście na miasto w ramach relaksu. Dlatego przed wyjazdem sprawdź, co dana miejscowość ma do zaoferowania. Mikołajki, mimo że nie należą do dużych miast, mogą się pochwalić dwoma miejscami, które skutecznie umilą Ci czas po całym dniu zwiedzania okolic.

Klub nocny w Hotelu Gołębiewski

Klub nocny, który znajduje się w hotelu, jest skupiony przede wszystkim na dobrej zabawie i świetnej muzyce, co decyduje o pozytywnych odczuciach gości. Wystrój lokalu jest stonowany i skupiony na grze świateł, a bar oferuje szeroki wybór alkoholi, w którym z chęcią pomoże profesjonalna obsługa.

Spichlerz Tajemnic

Nietuzinkowy lokal, w którym możesz zarówno zagrać w gry planszowe i trafić do pokoju zagadek, jak i potańczyć racząc się regionalnymi piwami. Wystrój jest kameralny, ale wprowadza wyjątkową atmosferę, którą podkręca przemiła obsługa.

Zobacz także

Polska
Co zwiedzić w Polsce?
Polska
Najlepsze plaże w Polsce
Polska
Życie nocne w Polsce
Polska
Parki narodowe w Polsce
Polska
Aktywnie w Polsce
Polska
Poza szlakiem w Polsce
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon