Opole

ŚWIETNIE

Opole jest miastem oferującym niesamowite wrażenia, piękną historię oraz wyjątkowy klimat. Znajduje się w południowo-zachodniej Polsce, w środkowej części województwa opolskiego, a przez jego granice przepływa Odra, druga co do wielkości rzeka w kraju. Przez wiele wieków Opole zyskało wiele ciekawych budowli, jak Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, która powstała ok X wieku stając się tym samym najstarszą opolską świątynią. Miasto posiada również tereny zielone, wśród których powinieneś zwrócić uwagę na Wyspę Pasieka, na której możesz zobaczyć staw i park zamkowy przy ul. Norberta Barlickiego.

Opole, Polska

Opole, Polska – © Shutterstock

Jednak Opole może pochwalić się również wspaniałą ofertą rekreacyjną, która zagwarantuje pobyt pełen pozytywnych wrażeń. Po pierwsze zobacz ZOO na Wyspie Bolko, gdzie znajdują się jedyne w Polsce Uchatki Kalifornijskie. Sama wyspa jest świetnym miejscem na spacer i wycieczki rowerowe. Po drugie zwiedź Muzeum Polskiej Piosenki będące jedyną taką instytucją w kraju.

Ponadto miasto stworzyło niesamowity Park Edukacyjno-Sensoryczny, w którym możesz poznać świat przy pomocy wszystkich zmysłów podzielonych w parku na strefy. To oczywiście jest zaledwie niewielki procent tego, co można zobaczyć w Opolu, dlatego odwiedź to miasto, by poznać wszystkie miejsca, które się tutaj znajdują.

Dla kogo?

Opole zdaje się wychodzić naprzeciw potrzebom turystów i z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Odwiedź to miasto, jeśli lubisz architekturę, alternatywne rozwiązania i zabytki. Przyjedź do Opola w czerwcu, kiedy odbywa się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej.