Pieniny

SPOKO

Pieniny to wyjątkowo piękne pasmo górskie zlokalizowane w Karpatach na terenie Polski i Słowacji, które może pochwalić m.in. najwyższym szczytem Trzy Korony oraz wspaniałym widokami. Między górami przepływa Dunajec, a kiedy rozejrzysz się po lokalnej roślinności, zobaczysz takie cuda jak sosny reliktowe z okresu preglacjału. Ponadto wybierz się na wycieczkę po górach, a będziesz miał okazję natknąć się na rozmaite zwierzęta od jaszczurek takich jak zwinka, po wydry i rysie.

Pieniny, Polska

Pieniny, Polska – © Shutterstock

Potem odwiedź okoliczne rezerwaty takie jak rezerwat Biała Woda w Jaworkach, następnie udaj się nad Wodospad Zaskalnik w Sewerynówce. Dobrą alternatywą dla pieszych wycieczek jest również spływ Dunajcem, dzięki któremu spojrzysz na góry z zupełnie nowej perspektywy. Ponadto możesz odwiedzić Muzyczną Owczarnię, która skupia się na przedstawieniu różnych form kultury od sztuki plastycznej po koncerty muzyczne, co stanowi idealny punkt kulminacyjny w czasie wycieczki po tych majestatycznych górach.

Dla kogo?

Jeśli lubisz góry i obecność natury, wybierz się w Pieniny. W tym miejscu możesz spacerować po górach i spędzić aktywnie czas. Koniecznie udaj się na spływ tratwą Dunajcem.