Hel

SPOKO

Mierzeja Helska jest wyjątkowym terenem w kształcie kosy, który sąsiaduje jedynie z Pobrzeżem Kaszubskim. Poza tym mezoregionem Hel otacza Morze Bałtyckie, które nadaje krajobrazowi niepowtarzalny wymiar i klimat. Na całej długości półwyspu, która wynosi ok 35 km, znajduje się 6 kurortów: Władysławowo, Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata i Hel, stanowiące kwintesencję całego nadmorskiego regionu.

Hel

Hel, Polska – © Shutterstock

Na terenie mierzei można spotkać się również z rozmaitą fauną i florą, dlatego cały obszar postanowiono włączyć do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Ponadto w 2006 roku utworzono na półwyspie rezerwat Helskie Wydmy, którego powierzchnia wynosi ponad 100 ha. Stanowi on teren chroniący wiele ekosystemów, ale również atrakcję turystyczno-rekreacyjną.

Dla kogo?

Półwysep Helski jest idealnym miejscem dla ludzi kochających przyrodę i sport, szczególnie dyscypliny wodne, jak windsurfing czy kitesurfing. Ponadto świetnie odnajdą się w tutaj rodziny z dziećmi oraz studenci, którzy chcą poznać region od każdej możliwej strony.